KPSS Taban Puanları

DGS Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS uluslararası işletmecilik ve ticaret 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK VE TİCARET TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek uluslararası işletmecilik ve ticaret kontenjanları 2018 yılında 20 olarak belirlenmişti, 2019 DGS uluslararası işletmecilik ve ticaret kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan uluslararası işletmecilik ve ticaret puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 177,70775 ile Piri Reis Üniversitesi’ne (İngilizce) (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümü en büyük taban puanı ise 252,29611’dir ve bu puan ile yerleştirme de Dokuz Eylül Üniversitesi’ne (İngilizce) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

dgs uluslararasi isletmecilik ve ticaret 2019 taban puanlari 3

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu