kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bankacılık 2020/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Bankacılık mezunları için KPSS 2020/2 içinde kaç kontenjan ayrılmıştı? Bu kontenjanların atama puanları kaçta kaldı? En küçük ve en büyük puanlar kaçtı?

Kamu personeli olmak günümüz şartlarında oldukça kıymetli bir şey haline geldi. Devlet garantisi altında çalışmak, düzenli maaş almak, sabit bir kadro sahibi olmak bu çoğu açıdan belirsiz olan dönemde pek çok insanın tercihi haline geldi.

Ülkemizde kamu personeli olmak isteyen bireylerin de izlemesi gereken bazı yollar bulunuyor. Bunların başında da kamu personeli seçme sınavı yani KPSS adını taşıyan sınava girip atanmayı sağlayacak kadar puan almak geliyor.

Atanmayı sağlayacak puan konusu pek çok farklı değişkene bağlı olsa da merkezi atamalar için adayların aşağı yukarı kaç puan alması gerektiğine dair fikir edinmesi önceki yılların atama puanları tablolarını incelemesi ile mümkündür. Yazımızda bankacılık KPSS 2020/2 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/2 BANKACILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Nitelik kodları açılan kadrolara kimlerin başvuru yapabileceğini, hangi şartların taşınması belirten ve kurumların talepleri doğrultusunda ÖSYM tarafından belirlenen kodlardır. 4001 nitelik kodu da herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabildiği kadrolara ait nitelik kodudur. Ek bir şart istememesi, ek bir nitelik kodu bulunmaması halinde 4001 nitelik kodu ile açılmış bir kadroya tüm lisans programı mezunları başvurabilir. Bankacılık mezunlarının özel olarak başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu ise 4465 olarak belirlenmiştir.

KPSS 2020/2 atamalarında 4001 nitelik kodlu kadrolar dahil bankacılık mezunlarının başvuru yapabileceği 100 kadro bulunmaktaydı. Bu 100 kadronun 95’i 4001 içinken kalan 5 tanesi 4465 nitelik kodu içindi ve bankacılık mezunu olarak başvuru yapılabilecek bu kadrolara yerleştirmelerdeki en düşük puan ile yerleştirilen adayın puanı 89,556 iken en yüksek puan ile yerleştirilen adayın puanı ise 98,200 idi.

Herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği 4001 kodlu kadrolarda dahil olmak üzere bankacılık mezunlarının başvuru yapabildiği bankacılık KPSS 2020/2 atama taban puanları tablosu aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 2 bankacilik atama taban puanlari

kpss bankacilik 2020 2 atama taban puanlari

Memuriyete dair, KPSS hakkında ve bunlar gibi tüm konularda bilgi alıp soru sorabileceğiniz forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

*Yazıda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi web sayfasından faydalanarak düzenlenmiş olup yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.