Bankacılık ve Finans KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 bankacılık ve finans atama taban puanları kaçtır, bankacılık ve finans atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında bankacılık ve finans mezunları hangi kadrolara atanabilir, bankacılık ve finans bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, bankacılık ve finans mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

06.10.2019
A+
A-

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda bankacılık ve finans mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 bankacılık ve finans atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 BANKACILIK VE FİNANS ATAMA TABAN PUANLARI

Bankacılık ve finans mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken bankacılık ve finans ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4465 numaralı nitelik kodudur.

Bankacılık ve finans mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 83 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 4 kontenjan ise 4465 nitelik koduna yani bankacılık ve finans ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjanlardı.

Puanlara baktığımızda ise bankacılık ve finans mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 90,006 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 bankacılık ve finans KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan alımlar, bankacılık ve finans mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiklerinizi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss bankacilik ve finans 2019 1 atama taban puanlari

kpss 2019 1 bankacilik ve finans atama taban puanlari

<div></div>

* Yazımızda yer alan bilgiler ve bankacılık ve finans KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınacaktır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için BURADAN yönlenebilirsiniz.

*** Bankacılık ve finans bölümü ve diğer bölümlerin hepsine ait nitelik kodları için ilgili sayfaya gitmek için TIKLAYINIZ, ayrıca lisans mezunları için ayrılan kadroların hepsini incelemek için de BURAYI tıklayabilirsiniz.

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.