DGS Uçak Mühendisliği 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı uçak mühendisliği 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS uçak mühendisliği hangi puan türü ile tercih almaktadır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı uçak mühendisliği 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS uçak mühendisliği hangi puan türü ile tercih almaktadır,dikey geçiş sınavı ile girilen uçak mühendisliğinin en küçük taban puan kaçtır, DGS uçak mühendisliği en büyük taban puan kaçtır, bunlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarını ve DGS uçak mühendisliği taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) üniversitelerin 2 (iki)yıllık önlisans programlarını bitirmiş adayların girmeye hak kazandığı ve üniversitelerin en az 4 (dört) ve üzeri eğitim veren bölümlerine geçiş yapmalarını sağlayan bir sınavdır. Adaylar bu sınavdan aldıkları puanlar ile kendi bitirdikleri bölümlerle ilişkili olan bölümlere tercih verebilmektedirler.Bu tercih sürecinde size fikir vermesi amacıyla biz de DGS taban puanları listeleri hazırlıyoruz.

DGS UÇAK MÜHENDİSLİĞİ 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığıyla uçak mühendisliği tercih edecek adaylar sayısal puan türünden yeterli puanı almalıdırlar.

DGS uçak mühendisliğini kazanabilmek için alınması gereken en düşük puan 181,79490 ile Girne Üniversitesi’ne (%50 Burslu) en büyük taban puan ise 333,64216 ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ne aittir. Adaylar bu aralıkta bir puan alarak uçak mühendisliği bölümünü kazanabilirler.

Türkiye genelinde bulunan üniversitelerin tamamına ait DGS uçak mühendisliği 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği 333,64216
Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya) Uçak Mühendisliği 297,56587
Girne Üniversitesi (Kktc-Girne) Uçak Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) 282,92689
Girne Üniversitesi (Kktc-Girne) Uçak Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) 181,79490

DGS (Dikey Geçiş Sınavı), üniversitelerin bölümleri, ÖSYM’nin yaptığı diğer sınavlar, üniversitelerin tercihleri gibi konularda bilgi paylaşımında bulunarak merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız uzman kadroları ile hizmetinizdedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.