EBA Kurs Girişi 2018 Kurs Tarihleri Ne Zaman?

Eğitim geleceğe açılan kapısı olan EBA Nedir? EBA Ne İşe Yarar? EBA Kurs Başvurusunu Kimler Yapabilir? EBA Kurs Tarihleri Ne Zaman Başlıyor?

25.02.2018
A+
A-

Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından her bir bireyin kullanımına ücretsiz olarak sunulan çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur.

Eğitim, hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. EBA; okulda, evde, kısacası zamandan ve mekândan bağımsız olarak ihtiyaç duyulan her yerde ve her zaman kullanabilir. Bu da eğitimin dört duvar dışında da gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu platformun amacı; bilgi teknolojileri aracılığıyla etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. EBA, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş e-içerikler sunmakta, eğitim ve teknolojideki yenilikleri takip ederek gelişmeye devam etmektedir

EBA NE İŞE YARAR? EBA NEDİR?

EBA, öğrencilerin derslerine yardımcı çeşitli kaynaklar sunar. Ders kitaplarından ses kayıtlarına, videolardan dergilere kadar farklı kategoride içerik bulunur. EBA kursları için başvuru süreci 18 Şubat’ta sona erdi. EBA kurs girişi nasıl yapılır? EBA kurslarına kimler başvuru yapabilir?

EBA; ders kitapları, videolar, ses kayıtları, dergiler ve yarışmalar modüllerinden oluşur. Öğretmenler ve öğrenciler yaptıkları çalışmaları EBA üzerinden paylaşarak diğer kullanıcıların da erişimine sunabilirler. Dönem dönem düzenlenen farklı EBA yarışmalarına da katılım sağlanabilir. EBA ikinci dönem kursları için başvuru yapanların dersleri 3 Mart’ta başlayacak. 

EBA’ya giriş, eba.gov.tr internet sitesinden yapılır. Kullanıcılar giriş için; e-Okul bilgileri, Mebbis bilgileri, EBAKOD ve açıköğretim bilgileri kullanılabilir. Giriş işlemi yapılmadan, sunulan içeriklerin tamamına erişim sağlanamaz. EBA giriş işlemi sonrasında kurslar için başvuru da yapılabilir. 

2017-2018 EBA KURS TARİHLERİ 

EBA kursları için ikinci dönem başvuruları 18 Şubat’ta sona erdi. İkinci dönem dersleri 3 Mart’ta başlayacak. 2 Temmuz’da başlayacak yaz dönemi kurslarının başvuruları ise, 18-24 Haziran tarihleri arasında alınacak. 

EBA kurslarında sınıf mevcudu 10’dan az ve 20’den de fazla olamaz. Öğrenci sayısının 20’yi geçmesi durumunda ikinci sınıf açılabilir. EBA kursu için tek sınıf mevcutsa, sınıfın kapasitesi de göz önüne alınarak sınıf mevcudu 25’e kadar çıkarılabilir. 

EBA KURS BAŞVURUSUNU KİMLER YAPABİLİR?

EBA kurs başvurusu; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan resmi/özel ortaöğretim okulları, resmi/özel ortaokullar, özel okullar ve açık öğretim öğrencileri ile mezun durumunda bulunan öğrenciler tarafından yapılabilir. 

Örgün öğretim öğrencileri, okullarından şifrelerini alarak kurs için başvuru yapabilirler. Özel öğretim öğrencileri bulundukları ilçedeki kurs merkezinden e-Kurs şifresi alabilir ve başvurularını tamamlayabilirler. Açık öğretim öğrencileri ise e-Kurs şifrelerini halk eğitim merkezlerinden temin ederek kurs başvurularını yapabilirler.

2018 EBA YARIŞMA BAŞVURU TARİHLERİ

EBA üzerinde derslere yardımcı kaynaklar dışında yarışmalar da düzenlenir. EBA kullanıcıları tarafından katılım sağlanabilen yarışmaların kategorileri ve başvuru tarihleri;

– 1. EBA Kısa Film Senaryo Yarışması 26 Şubat – 16 Mart
– 2. EBA Resim Yarışması için son başvuru tarihi 30 Mart
– 4. EBA Kısa Film Yarışması 26 Mart – 9 Nisan
– 4. EBA Kadraj Fotoğraf Yarışması 10 Ocak – 2 Nisan
Yarışmalar hakkında detaylı bilgi, eba.gov.tr internet sitesinden öğrenilebilir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.