kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Elektrik KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 içinde elektrik atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, elektrik kontenjanları 2019/1 içinde en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, elektrik atamaları 2019/1 içinde kaç kontenjan ile gerçekleşti, elektrik mezunlarının girebildiği kadrolara ait nitelik kodları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 elektrik atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 ELEKTRİK ATAMA TABAN PUANLARI

Elektrik mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri elektrik ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 3290 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre elektrik mezunlarının başvurabileceği 21 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3 tanesi 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken geri kalan kadrolar ise 3290 kodlu yani elektrik ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği kadrolara aitti.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans elektrik mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 86,764 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık elektrik KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

kpss 2019 1 elektrik atama taban puanlari

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 elektrik atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.