kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Elektronik ve haberleşme mühendisliği KPSS 2018/1 merkezi atamalarında kaç taban puanlarda kalmıştır, bu atamalarda elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunlarına toplamda kaç kontenjan ayrılmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Elektronik ve haberleşme mühendisliği KPSS 2018/1 merkezi atamalarında kaç taban puanlarda kalmıştır, bu atamalarda elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunlarına toplamda kaç kontenjan ayrılmıştır, ayrılan bu kontenjanların kaçı sadece elektronik ve haberleşme mühendisliği ve türevi bölümlere aittir, elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunu bir adayın atanması gereken en düşük puan 2018/1 atamalarında kaçta kalmıştır, en yüksek kaç ile yerleştirme yapılmıştır gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu cevaplara ve elektronik ve haberleşme mühendisliği atama taban puanları tablomuza yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz. KPSS Taban Puanları

KPSS puanları ile atanmak sınava giren kişi sayısı göz önünde bulundurulursa birçok vatandaşın hayali. Çünkü devlet dairesinde çalışmak hem rahat, hem maaşlar fena değil hem de haftasonları, bayramlar falan derken güzel tatil günleri var. İşte bu yüzden devlet de bu rahatlıktan öyle her isteyen faydalanamasın diye her sene kontenjanları, özellikle merkezi atamalar söz konusuysa, düşürüyor. Hal böyle olunca da oldukça yüksek puanlar ile gerçekleşen atamalar ve düşük kontenjanlar karşımıza çıkıyor. İşte biz de sizlere memur olmayı düşünüyorsanız bu kontenjanları ve atama puanları tablolaştırmaya, listelemeye devam ediyoruz ki sizi nasıl bi sürecin beklediği hakkında fikir oluşturmanıza yardımcı olalım.

ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ KPSS 2018/1 ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2016 lisans sınavı P3 puanı ile KPSS 2018/1 atamalarında elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunu olarak atanabilmeyi sağlayan en düşük puan 89,692 olarak karşımıza çıkmaktadır. En yüksek puan ise 93,019 gibi bir puandır.

Elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü mezunu bir adayın 2018/1 merkezi alımlarında başvurabileceği 15 kontenjan bulunmaktaydı.Bu puan ile ilgili olarak şunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Merkezi atamalarda herkesin başvurabileceği kadrolar ile bölümlere özel açılan kadrolar bulunmaktadır. Bu lisans söz konusu olduğunda 4001 koduna sahip herhangi bir lisans mezununun başvurabildiği kadrolarla birlikte bölümlere özel kodlara sahip kadrolardır. 4001 ile girilen 14 kadro bulunmaktadır. Elektronik ve haberleşme mühendisliği ve türevi bölümlere ait 4619 kodu için ise 1 kadro ayrılmıştır.Toplam 15 olan kontenjan bu şekilde belirlenmiştir.

Elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü mezunlarının tercih yapmasında yol gösterici olması amacıyla elektronik ve haberleşme mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Bu konularda bilgi ve fikir almak için tecrübeli üyelerin bulunduğu forum sayfalarımıza göz atabilirsiniz. Forum sayfalarına gitmek için TIKLAYINIZ

*Bilgiler ve veriler ÖSYM’ye ait kılavuzlardan ve Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sitelerinden derlenmiştir. Değişiklik halinde onların yayımladığı en son kılavuz veya duyuru dikkate alınmalıdır.

5162 1 4cbbcfb5d88111fd30e10246bce20f43

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.