Fen Bilgisi Öğretmenliği 2017 Taban Puanları

Türkiye genelinde fen bilgisi öğretmenliği bölümü kontenjanı ne kadar, fen bilgisi öğretmenliği bölümü taban puanları 2017 kaçla kapandı sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

29.08.2017
A+
A-

Türkiye genelinde fen bilgisi öğretmenliği bölümü kontenjanı ne kadar, fen bilgisi öğretmenliği bölümü taban puanları 2017 kaçla kapandı, fen bilgisi öğretmenliği bölümü en yüksek kaçla kapattı, fen bilgisi öğretmenliği bölümü kazanmak için alınması gereken minimum puanlar neler? gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık.

Adaylar için kendi tercih etmek istedikleri bölüme bağlı olarak belirlenen puan türlerinden ilgili olandan iyi bir puan almak ne kadar önemliyse aynı şekilde doğru tercihi yapmak da bir o kadar önemlidir.Bunun yanı sıra hedeflenen bölüm için nasıl ve ne kadar çalışılacağını da belirlemek gerekebilmektedir. İşte bu yüzden hem sınava hazırlık sürecinde sizi neyin beklediğini belirlemeniz hem de tercih zamanında bir fikir oluşturması için sizlere üniversite bölümlerinin taban puanlarının listesini oluşturmaya çalışıyoruz.

Üniversiteye giriş sınavlarına giren adaylar TM, MF,  DİL ve TS puan türlerinden puanlar almaktadır. Bu puan türlerinde alınan puanlar üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren lisans programlarını tercih etmede kullanılmaktadır.

FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ 2017 TABAN PUANLARI

Fen bilgisi öğretmenliği bölümünü kazanabilmek için alınması gereken en düşük puan Düzce Üniversitesi’ne ait olup 249,07623’tür. En yüksek puan ile yerleştirme yapılan Boğaziçi Üniversitesi olup bu puan 409,01117’dir. En yüksek taban puan ise 357,60974 ile yine Boğaziçi Üniversitesi’ne aittir.

Fen bilgisi öğretmenliği bölümünün Türkiye genelinde çoğu devlet üniversitelerine bağlı toplamda 4.320 kişilik kontenjanı bulunmaktadır. İyi diyebileceğimiz devlet üniversiteleri en yüksek taban puanlarla kapatmaktadır.

* Taban puanları listesindeki veriler ÖSYM’nin sitesinden alınmıştır.

ÖSYM tarafından yapılan yerleştirmeler sonucu oluşturulan Fen Bilgisi Öğretmenliği 2017 taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

ÖSYM sınavları, üniversiteler, meslekler, iş hayatı, üniversite tercihleri ve üniversite bölümleri gibi konularda sorular sorabileceğiniz,paylaşımlarda bulunabileceğiniz ve destek alabileceğiniz TERCİHİNİ YAP FORUM sayfasında sizleri bekliyoruz.

3234 1 d37c24cde97ad172217a8a7574d75cd4 scaled

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.