Geomatik Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Geomatik mühendisliği mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, geomatik mühendisliği bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 geomatik mühendisliği atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, geomatik mühendisi atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında geomatik mühendisliği mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

08.10.2019
A+
A-

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları geomatik mühendisliği bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 geomatik mühendisliği atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda geomatik mühendisliği mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 91,324 olduğu, yine geomatik mühendisliği mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir.

Geomatik mühendisliği mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise geomatik mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının mühendis olarak başvuru yapabildiği 4689 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında geomatik mühendisliği mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 84 kadro vardı. Bu 84 kadronun 79’u 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 5 kadro ise 4689 kodlu geomatik mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara aitti. Geomatik mühendisliği mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, geomatik mühendisliği bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 geomatik muhendisligi atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 geomatik mühendisliği atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

** Açılan kadrolara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartlara göz atmak için:

KPSS MERKEZİ ATAMALAR ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR NİTELİK KODLARI

Geomatik mühendisliği bölümü ve diğer tüm lisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN LİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca lisans mezunları için ayrılan kontenjanların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN LİSANS KADROLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.