Uluslararası İlişkiler KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Uluslararası ilişkiler mezunlarının atanabildiği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puanlarda kaldı, uluslararası ilişkiler bölümü mezunlarının ataması yapılan kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaç taneydi, KPSS 2019/1 uluslararası ilişkiler atama taban puanları hangi durumdadır, uluslararası ilişkiler atamaları merkezi atama içindeki hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması olan kaç kadro bulunuyordu, bu kod dışında uluslararası ilişkiler mezunları hangi kontenjanlara yerleşebilir gibi soruların cevaplarına yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz.

08.10.2019
A+
A-

Herhangi bir eğitim-öğretim kurumu mezunu birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan kendi mezun olduğu bölüme bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya mülakat ile alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma şansını yakalayabilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için listelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları uluslararası ilişkiler bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 uluslararası ilişkiler atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 ULUSLARARASI İLİŞKİLER ATAMA TABAN PUANLARI

Uluslararası ilişkiler mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapabilirler. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kadrolara aitken diğeri ise uluslararası ilişkiler ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4507 nitelik kodlu kadrolara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında uluslararası ilişkiler mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 86 kontenjan vardı. Bu 86 kontenjanın 79’u 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kontenjanlara aitken diğer 7 kontenjan ise 4507 kodlu uluslararası ilişkiler ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kontenjanlara aitti.

<div></div>

Bu kontenjanlara atamalar gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda uluslararası ilişkiler mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en küçük puanın 88,894 olduğu, yine uluslararası ilişkiler mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en büyük puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir. Uluslararası ilişkiler mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kontenjanların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, uluslararası ilişkiler bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

kpss 2019 1 uluslararasi iliskiler atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 uluslararası ilişkiler atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

** Açılan kadrolara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için:

KPSS MERKEZİ ATAMALAR ÖZEL KOŞUL NİTELİK KODLARI

Uluslararası ilişkiler bölümü ve diğer tüm lisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA LİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca lisans mezunları için ayrılan kadroların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA LİSANS KADROLARI

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. selın sude dedi ki:

    yanı ataması biraz zor gibi