Hemşire KPSS 2019/4 Ortaöğretim Atama Taban Puanları

​​​​​​​Hemşire ortaöğretim atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaçta kalmıştır, hemşire ortaöğretim atama taban puanları içindeki en düşük ve en büyük taban puanları kaçtır, hemşire mesleğine 2019/4 içinde kaç kontenjan ayrılmıştır gibi soruların cevaplarına ve ortaöğretim hemşire 2019/4 KPSS atama taban puanları görseline yazımızdan ulaşabilirsiniz.

27.09.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen neredeyse her aday KPSS adını taşıyan sınava girmeli ve yerleşmelerine yetecek puanlar almalıdırlar. Bu yerleştirmeye yetecek puanlar mezun olunan bölüm ve açılan kadro sayısına göre değişmektedir. Bizler de sizlere fikir vermesi amacıyla bölümler için merkezi atamalar sonucu gerçekleşen yerleştirmelerin atama taban puanları listelerini derlemeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da sizlere hemşire KPSS ortaöğretim 2019/4 atama taban puanlarına dair bilgiler vermeye çalışacağız.

KPSS 2019/4 HEMŞİRE ORTAÖĞRETİM ATAMA TABAN PUANLARI

Hemşire mesleğine merkezi atamada yerleşebilmek için adayların Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Hemşirelik Dalı veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Sağlık Memurluğu Dalı veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Ebelik-Hemşirelik Dalı mezunu olmaları gerekmektedir.

Hemşire mesleğine ortaöğretim 2019/4 merkezi atama yerleştirmelerinde yerleşen adayların puanları incelendiğinde ortaya çıkan tabloya göre hemşire mesleğine yerleştirmede kullanılan en küçük taban puan 85,323 iken en büyük taban puan ise 96,794 olarak karşımıza çıkmıştır.

Hemşire mesleğine atamalarda ortaya çıkan puanların atandığı şehirler ise en küçük puan için Edirne iken hemşire mezunlarının en büyük taban puan ile de Diyarbakır kadrosuna atandığı görülmektedir.

Hemşire mesleğine atamalarda kullanılan kod 2125 olarak belirlenmiştir. Bu kod ile hemşire mesleğine KPSS 2019/4 merkezi atamasında ayrılan kontenjan sayısı 1835 olarak belirlenmiştir.

Hemşire ortaöğretim KPSS 2019/4 atama taban puanları listesine ait görsel aşağıdaki gibidir.

2019 1 kpss hemsire ortaogretim atama taban puanlari

kpss 2019 1 hemsire ortaogretim atama puanlari

kpss 2019 1 ortaogretim hemsire atama taban puanlari

kpss 2019 1 hemsire ortaogretim atama taban puanlari

kpss hemsire ortaogretim atama 2019 1 taban puanlari

Hemşirelik bölümü, merkezi atamalar, ilan ile alımlar ve bunlar gibi KPSS’yi ve meslek sahibi olmayı ilgilendiren tüm konularda forum sayfalarımızı ziyaret ederek paylaşımda bulunabilirsiniz. Forum sayfaları için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ve orada bulunan kılavuzlardan derlenerek oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Ortaöğretim kadrolarının tamamına ait 2019/4 taban puanlarını incelemek için:

KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA ORTAÖĞRETİM TABAN PUANLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.