kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ÇEKO KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri atama puanları kaçtır, ÇEKO mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ÇEKO KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri atama puanları kaçtır, ÇEKO mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunları hangi koddan tercih yapmaktadır, ÇEKO KPSS 2017/1 atama taban puanları kaçla kapandı, ÇEKO mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunları için özel açılmış kadro sayısı kaçtır? gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

Devlet memuru olmak bugünün şartlarında ortaöğretim, önlisans veya lisans mezunu kişilerden birçoğunun hayali. Bu hayale ulaşmanın yolu da Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmekten geçiyor. Bireylerin kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışmasını belirleyen şey KPSS.

Tabi ki KPSS’ye girmek bir kuruma veya bakanlığa atanmak için maalesef yeterli değil, aynı anda gerekli olan şartları yerine getirmek ve aynı zamanda belli bir puanın üstünde kalmak gerekiyor.

KPSS üzerinden iki şekilde kamu personeli olunabilmekte.Birinci yöntem mülakatla alım yapan ve mülakatlı alım denen kadrolara başvurmak. Bunlara başvurabilmek için kurumun belirlediği barajın üstünde puan almak gerekli ve sıralamaya girmek için barajın biraz üzerinde bir puan almak lazım.

İkinci yöntem ise ÖSYM tarafından yapılan merkezi atamalara başvurmak. Bu merkezi atamalar ise kadroyu tercih eden en yüksek puanlı birey ya da bireyler tarafından kazanılmakta. Bu yüzden biz sizin için en az kaç puan almanız gerektiği hakkında bir fikir sahibi olmanız için KPSS merkezi atama taban puanları listelerini yayınlamaya devam ediyoruz.

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ ÇEKO KPSS 2017/1 ATAMA TABAN PUANLARI

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü mezunlarının tercih edebildiği kadrolar bulunmaktadır. Bu kadrolar ya 4001 yani herhangi bir lisans mezununun başvurabilmesini sağlayan kodlu kadrolar ya da 4429 ÇEKO vb. bölüm mezunlarının başvuru yapabilmesini sağlayan kodlu kadrolardır. 2017/1 merkezi atamalarında 4001 kodu ile başvuru yapılabilecek 296, 4429 kodu ile başvuru yapılabilecek 92 kadro bulunmaktaydı. Bu şartlar altında ÇEKO mezunlarının başvurabileceği 484 kadro bulunmaktaydı.

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunlarının başvurabileceği kadroların kapattığı en düşük puan 82.208 iken en yüksek puan ise 99.070 olarak belirlenmiştir. Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunlarının başvurabileceği kadroların tamamının KPSS 2017/1 atama taban puanları listesi aşağıdadır.

Mülakatla alım yapan kurumlar, meslek grupları,merkezi atamalar, , KPSS, üniversite bölümleri gibi birçok konuda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz uzman kadrosu ile TERCİHİNİ YAP FORUM sizleri bekliyor.

3152 1 241923132c97d57d748d364e5a7dc264 scaled

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.