kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

HSK Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alım İlanı 2020

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2020 yılında gerçekleştirmek üzere personel alım ilanı yayınladı. 2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı başvuru şartları neler? Kaç kişi hangi unvanla alınacak? Detaylar haberimizde.

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı başvuru şartları neler? 2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı başvuruları ne zaman yapılacak? 2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı kaç kişilik ve hangi kadrolar için? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların Türk Vatandaşı olmaları, genel memurluk şartlarına sahip olmaları, alıma başvuru yapılacak KPSS puanlarının geçerli olduğu sınav yılı itibariyle, yılın birinci günü baz alınmak kaydıyla 35 yaşlarını doldurmamış olmaları, kamu haklarından herhangi bir şekilde mahrum olmamaları, devlete karşı suçlar ile yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamış olmaları ve askerlik ile ilişiksiz olmaları gerekmektedir.

Bunun yanında adayların başvuru yapacakları kadroya bağlı olarak mezuniyet durumlarına göre 2018 KPSS Lisans oturumunda KPSS P3 puan türünden, 2018 KPSS Ön Lisans oturumunda KPSS P93 puan türünden, 2018 KPSS Ortaöğretim oturumunda KPSS P94 puan türünden en az 70 puana sahip olmaları gerekmektedir.

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımına başvuru yapmak isteyen ve şartları tutan adayların başvurularını 13 Temmuz 2020 tarihinden 17 Temmuz 2020 tarihine kadar Hakimler ve Savcılar Kurulu’na bizzat yapmaları gerekmektedir.

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı Kaç Kişilik ve Hangi Unvan İçin Yapılacak?

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı 8. dereceden 3 kişi, 9. dereceden 7 kişi için olmak üzere 10 kişinin istihdamı için gerçekleştirilecek. 2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu için yapılacak.

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı Sınavı Nasıl Yapılacak?

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı sınavı iki aşamalı olarak Kurul tarafından düzenlenecek. İlk aşama olan uygulama sınavına istihdam edilmesi planlanan aday sayısının beş katı kadar aday yani 50 kişi katılabilecek.

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımına dair diğer detayları incelemek ve ilan hakkında tam bilgi edinmek adına İLANIN TAM METNİNİ incelemek üzere Tıklayınız!

2020 Hakimler ve Savcılar Kurulu Personel Alımı sürecini takip etmek ve sorularınızı yöneltmek için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.