kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Komiser Yardımcısı Maaşları 2023 Ne Kadar?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde komiser yardımcısı olarak görev yapan personeller ne kadar maaş alır? Komiser yardımcısı maaşı 2023 ne kadar? Komiser yardımcısı maaşları ne kadar?

A+
A-

Ülkemizin dört bir yanındaki risk unsurları, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında mücadele ettiği terör örgütleri bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye güvenliğine oldukça önem vermektedir. Gerek Türk Silahlı Kuvvetleri gerekse Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı birimler her gün 80 milyon vatandaşımızın can ve mal güvenliği için canla başla çalışmaktadır.

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü de bu zorlu mücadelenin en önemli unsurudur. En alttaki polis memurundan en üstteki idari amire kadar bir bütün olarak faaliyet yürütürler. Komiser Yardımcısı rütbesinde görev yapan personellerde bu kurumun en önemli birimlerindendir. Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) bünyesinde eğitim gördükten sonra mesleğe başlayan komiser yardımcıları oldukça zorlu bir görevi icra ederler.

Başkomiser Maaşları Ne Kadar?

Komiser yardımcısı olabilmek için lisans eğitiminizi tamamlamış ve KPSS’den 70 puan almanı gerekmektedir. Eğitim merkezinde eğitildikten sonra göreve başlayan komiser yardımcıları tek yıldız ile görev yapmaktadırlar. Komiserlerin veya baş komiserin yanında görev yapan komiser yardımcılarının maaşları ise oldukça merak edilmektedir.

Komiser Yardımcısı Maaşları 2023 Ne Kadar

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görev yapan komiser yardımcıları oldukça zorlu bir görevi icra ederler. Peki bu zorlu görevi yürüten personeller ne adar maaş almaktadır? Komiser yardımcısı rütbesinde görev yapan personeller 25 bin 400 tl  maaş almaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki komiser yardımcılarının evli olup olmadığı, çocuk sahibi olup olmadığı, görev yaptığı bölge ve hizmet süresi de maaşlarının belirlenmesinde etkili olmaktadır.

Doğu bölgesinde görev yapan personeller, hizmet süresi fazla olan personeller oldukça yüksek maaş almaktadır. Ayrıca belirtmek gerekir ki Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki personeller rütbelerinden ziyade hizmet sürelerine göre yüksek maaş almaktadır.

Yıpranma Payı Nedir, Yıpranma Payı Bulunan Meslekler Nelerdir?

Komiser Yardımcısı nerede çalışır?

Karakollarda; Grup amirliği, Karakol amir yardımcılığı görevini yaparlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.