kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

İktisat 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında iktisat kaç puan ile kapatmıştır, iktisat mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için iktisat bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında iktisat puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İktisat 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 iktisat atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 İKTİSAT ATAMA TABAN PUANLARI

İktisat mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise iktisat ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4221 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında iktisat mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 332 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 171 tanesi ise 4221 nitelik kodu ile yani iktisat ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

<div></div>

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise iktisat mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,208 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

<div></div>

İktisat KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

2019 2 iktisat kpss atama taban puanlari

2019 2 kpss iktisat atama taban puanlari

Mezun olduğunuz iktisat bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

<div></div>

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.