kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kahramanmaraş Anadolu Liseleri Taban Puanları 2021 (MEB-LGS)

Kahramanmaraş Anadolu liselerine yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan en küçük ve en büyük puanlar kaçtır? Kahramanmaraş Anadolu Liseleri Taban Puanları 2021 kaçlarda kalmıştır?

İyi bir liseye yerleşmenin yolu LGS yani Liseye Geçiş Sistemi içerisinde iyi puan elde etmek ile mümkün olmaktadır. Alınan ve iyi diye nitelenen puanların da hangi liselere yettiğini, yetebileceğini anlamak için adayların önceki yıllarda yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan taban puanlara bakması faydalı olacaktır.

KAHRAMANMARAŞ ANADOLU LİSELERİ TABAN PUANLARI 2021

2020 yılında yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan ve 2021 yılı için fikir vermesi amacıyla ortaya konulan Kahramanmaraş Anadolu Liseleri taban puanlarına bakıldığında en düşük puan ile yerleştirmesi yapılan adayın Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi’ne 385,1544 puan ile yerleştirildiği görülmektedir. Yine Kahramanmaraş şehrindeki Anadolu liselerine en büyük puan ile yerleşen aday ise Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’ne 431,5508 puan ile yerleşmiştir.

Kahramanmaraş ili içerisinde bu şekilde 5 Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Bahsi geçen bu liselerin tamamına ait Kahramanmaraş Anadolu Liseleri 2021 taban puanları listesi de şu şekildedir.

KAHRAMANMARAŞ ANADOLU LİSELERİ 2021 TABAN PUANLARI
OKUL ADI OKUL TÜRÜ ÖĞR. SÜRESİ ÖĞR. SÜRESİ PANSİYON DURUMU YAB. DİLİ KONT. TABAN PUANI
KAHRAMANMARAŞ / ONİKİŞUBAT / Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon Yok İNG. 216 431,5508
KAHRAMANMARAŞ / ONİKİŞUBAT / Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon Yok İNG. 216 418,4471
KAHRAMANMARAŞ / DULKADİROĞLU / Kadriye Çalık Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Kız) İNG. 180 407,705
KAHRAMANMARAŞ / ELBİSTAN / Elbistan Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Kız) İNG. 180 387,4444
KAHRAMANMARAŞ / DULKADİROĞLU / Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Kız Erkek) İNG. 252 385,1544

Liseye Geçiş Sistemi ve liseler hakkında sormak istediğiniz her soruyu, danışmak istediğiniz her konuyu forum sayfalarımıza gelerek sorabilir, danışabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

* Tabloda yer alan Kahramanmaraş Anadolu Liseleri 2021 taban puanlarına dair rakamlar MEB’e ait resmi kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte MEB’in yapacağı duyuru tüm adayları kapsayıcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.