kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Mütercim Tercümanlık (Fransızca) KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Mütercim tercümanlık (fransızca) mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, mütercim-tercümanlık (fransızca) bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 mütercim tercümanlık (fransızca) atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, mütercim tercümanlık (fransızca) atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında mütercim tercümanlık (fransızca) mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları mütercim tercümanlık (fransızca) bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 mütercim tercümanlık (fransızca) atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 MÜTERCİM-TERCÜMANLIK (FRANSIZCA) ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda mütercim-tercümanlık (fransızca) mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 91,570 olduğu, yine mütercim tercümanlık (fransızca) mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir.

Mütercim tercümanlık (fransızca) mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise mütercim tercümanlık (fransızca) ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4088 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında mütercim tercümanlık (fransızca) mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 79 kadro vardı. Bu 79 kadronun 79’u da 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken 4088 kodlu mütercim tercümanlık (fransızca) ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara özel kontenjan ayrılmamıştı. Mütercim tercümanlık (fransızca) mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

kpss 2019 1 mutercim tercumanlik fransizca atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 mütercim tercümanlık (fransızca) atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.