Netflix'te İzlenmesi Gereken En İyi Filmler Nelerdir?

Koronavirüs salgın hastalığının yayılmasını önlemek adına ülke genelinde kısmi sokağa çıkma yasakları ilan edilmiştir. Günlerdir evde kalan insanlar, keyifli aldıkları bir çok şeyi yapabilme zamanını elde etmiştir. Bu keyiflerin başında da film izlemek gelmektedir. Son günlerin popüler kanalı olan Netflix internet üzerinden yayınlarına devam etmektedir. Karantina sürecinde abone sayısını bir hayli arttıran netflix'te izlenmesi gereken en iyi filmler nelerdir? İşte detaylar…

20.05.2020
A+
A-

Dünya geneline yayılan covid-19 pandemik virüsünün yayılmasına karşı bir çok ülkede çok ciddi önlemler alınmıştır. Bu önlemlerin başında da sokağa çıkma yasakları gelmiştir. Bir çok ülkede ilan edildiği gibi ülkemizde de günlerce sokağa çıkma yasakları ilan edilmiştir. Son ilan edilen sokağa çıkma yasağına göre de; 81 il genelinde Ramazanın Arefe günü ve bayramın üç gününü kapsayacak şekilde 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. İnsanların bir çoğu evde kaldıkları bu zamanlarda keyif aldıkları şeyleri yapabilme zamanını fazlasıyla bulmuştur. İnsanların hobisi olarak nitelendirilecek ve evde en iyi şekilde yapılabilecek aktivitelerin başında da film izlemek gelmektedir. Ancak internet üzerinden kalitesiz ekran görüntüleriyle film seyretmek, bir çokları için çekilmez bir ızdırap yaratmaktadır. Herhangi bir kanala abone olmadan çeşitli film sitelerinde film izlenmeye çalışıldığında; film ortasında donma ve kaymaların yaşanması, kullanılan çevirilerin kalitesiz olması ve Türkçe dublaj filmlerin ses kalitesinin bozuk olması gibi bir çok sıkıntı baş yaşanmaktadır. Telif hakkı ödenmeyen bu sitelere bir nevi destek vermekte işin cabası olarak bilinmektedir Bütün bu rahatsızlıkların önüne geçmek için son yıllarda sayıları yıldan yıla artan abonelik üzerinden ilerleyen film ve dizi izleme siteleri kurulmuştur. Bu siteler, dünyadaki bir çok filmin telif hakkını ödeyerek, aldıkları filmleri kendi siteleri üzerinden yayınlamaya başlamıştır. Netflix’te abone olunarak film veya dizi izlenilen sitelerin başında yer almaktadır. Birbirinden kaliteli film ve dizilerin yer aldığı Netflix’e ilgi de günden güne artmaktadır. Korona salgını boyunca abone sayısını en fazla arttıran şirketlerin başında da Netflix gelmektedir. Ülkemizde de sınırsız internet bulunan hemen hemen her üç evden birinde netflix bulunmaktadır. Biz de hazır 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmişken, bayram süresi boyunca evinde eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için Netflix’te izlenmesi gereken en iyi filmleri belirtmek istedik. Bakalım en iyi Netflix filmleri neler? İşte o filmler…

Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi 10 Film, Oyuncuları ve Yönetmenleri

  • Kayıp Kız : 2014 yılında vizyona giren film, Gerilim/Gizem kategorisinde yer almaktadır. Ben Affleck ve Rasamund Pike ‘nin rol aldığı filmin yönetmeni Kirk Baxter ‘dır.
  • Bright : 2017 yılında vizyona giren film, Fantastik/Aksiyon kategorisinde yer almaktadır. Will Smith ve Joel Edgerton ‘ın rol aldığı filmin yönetmeni David Ayer ‘dir.
  • Fractured : 2019 yılında vizyona giren film, Gerilim/Gizem kategorisinde yer almaktadır. Sam Worthington ve Lily Rabe ‘nin rol aldığı filmin yönetmeni Brad Anderson ‘dur.
  • The Aqualiser – Adalet : 2014 yılında vizyona giren film, Aksiyon/Suç kategorisinde yer almaktadır. Denzel Washington ve Chloë Grace Moretz ‘in rol aldığı filmin yönetmeni Antoine Fuqua ‘dır.
  • Yarının Sınırında – Edge of Tomorrow : 2014 yılında vizyona giren film, Aksiyon/Bilim Kurgu kategorisinde yer almaktadır. Tom Cruise ve Emily Blunt ‘ın rol aldığı filmin yönetmeni Doug Liman ‘dır.
  • Chappie : 2015 yılında vizyona giren film, Bilim Kurgu/Aksiyon kategorisinde yer almaktadır. Dev Patel ve Hugh Jackman ‘ın rol aldığı filmin yönetmeni Neill Blomkamp ‘dır.
  • 7. Koğuştaki Mucize : 2019 yılında vizyona giren film, Dram kategorisinde yer almaktadır. Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya Aksongur ‘un rol aldığı filmin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin ‘dir.
  • The Irishman : 2019 yılında vizyona giren film, Tarih kategorisinde yer almaktadır. Robert De Niro ve Al Pacino ‘nun rol aldığı filmin yönetmeni Martin Scorsese ‘dir.
  • Cargo : 2017 yılında vizyona giren film, Dram/Bilim Kurgu kategorisinde yer almaktadır. Martin Freeman ve Susie Porter ‘ın rol aldığı filmin yönetmenleri Ben Howling ve Yolanda Ramke ‘dur.
  • The Platform : 2019 yılında vizyona giren film, Tarih kategorisinde yer almaktadır. Ivan Massague ve Zorion Eguileor ‘un rol aldığı filmin yönetmeni Galder GazteluUrrutia ‘dur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.