kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Radyo Televizyon ve Sinema KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 radyo, televizyon ve sinema atama taban puanları kaçtır, RTS atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında RTS mezunları hangi kadrolara atanabilir, radyo, televizyon ve sinema bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, radyo, televizyon ve sinema mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda radyo, televizyon ve sinema mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 radyo, televizyon ve sinema atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA, RTS ATAMA TABAN PUANLARI

Radyo, televizyon ve sinema mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken radyo, televizyon ve sinema ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4285 numaralı nitelik kodudur.

RTS mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 80 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 1 kontenjan ise 4285 nitelik koduna yani rts ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjanlardı.

Puanlara baktığımızda ise memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 86,833 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 radyo, televizyon ve sinema KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 radyo televizyon ve sinema atama taban puanlari

Mezun olduğunuz radyo, televizyon ve sinema bölümü en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve radyo, televizyon ve sinema KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.