kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Otomotiv Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 otomotiv mühendisliği atama taban puanları kaçtır, otomotiv mühendisi atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında otomotiv mühendisliği mezunları hangi kadrolara atanabilir, otomotiv mühendisliği bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, otomotiv mühendisliği mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda otomotiv mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 otomotiv mühendisliği atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Otomotiv mühendisliği mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken otomotiv mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4642 numaralı nitelik kodudur.

Otomotiv mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi de 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken 4642 nitelik koduna yani otomotiv mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan ne yazık ki özel kadro bulunmuyordu.

Puanlara baktığımızda ise otomotiv mühendisi veya memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 otomotiv mühendisliği KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 otomotiv muhendisligi atama taban puanlari

Mezun olduğunuz otomotiv mühendisliği bölümü en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve otomotiv mühendisliği KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.