kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 2020

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2020 yılında gerçekleştirilmek üzere 42 kişilik Uzman Yardımcılığı alım ilanı yayınladı. Başvuru koşulları, sınava dair bilgiler haberimizde.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 27 Aralık 2019 tarihinde yayımlamış olduğu ilanla Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcılığı alımı yapacağını duyurdu. 2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı başvuru koşulları neler? 2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı hangi alandan kaç kişilik kadro için gerçekleştirilecek? Sınavı ne zaman ve nerede? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyenlerin evvela 657 sayılı Kanun’da yer alan memuriyet genel şartlarını sağlıyor olmaları gerekmektedir. Adayların bunun yanında 2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı sınavının yapılacağı 2020 yılı itibariyle 35 yaşlarını doldurmamış olmaları, mesleği ifa etmelerine mani herhangi bir engel durumlarının bulunmaması gerekmektedir.

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına Hangi Bölümler Başvurabilecek?

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların üniversitelerin aşağıda yer vereceğimiz alanlarından mezun olmaları ve o alanlar için istenen puan türlerinden 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının ilgili oturumlarında yeterli puanları almış olmaları gerekmektedir.

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Kaç Kişi İçin Yapılacak? Kaç Katı Sınava Girebilecek?

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı toplam 42 kişi için gerçekleştirilecek. Alıma başvuru için gereken koşulları taşıyan mesleğe alınacak aday sayısının 4 katı kadar aday katılabilecek. 2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı sınavına katılabilecek olan bu adaylar her alan için ayrı ayrı belirlenecek.

2019 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuruları Ne Zaman?

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 2 Ocak 2020 tarihinden 13 Ocak 2020 tarihine kadar gerçekleştirebilecek.

snayi ve teknoloji logo

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına Başvuru Şartları Arasında YDS Koşulu Var mı?

Bakanlığın yayınlamış olduğu 2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı alım ilanında herhangi bir yabancı dil koşuluna yer verilmemiştir.

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına Hangi Alanlardan Başvuru Alınacak? Kaç Kişilik Alım Olacak? Puan Türleri Neler?

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda yer alan bölümlerden olması ve belirtilen puan türlerinden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Bölüm Sayı Puan Türü
Hukuk 6 KPSS P4
Elektrik – Elektronik Müh. 7 KPSS P3
Bilgisayar Müh. 5 KPSS P3
Endüstri Müh. 8 KPSS P3
Maden Müh. 1 KPSS P3
Kimya Müh. 1 KPSS P3
Makine Müh 5 KPSS P3
Harita Müh. 1 KPSS P3
Uluslararası İlşk. 1 KPSS P34
İstatistik 2 KPSS P12
İşletme 2 KPSS P24
İktisat 3 KPSS P14
TOPLAM 42

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman ve Nasıl?

2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı sürecinde adaylar tek aşamalı bir sınava katılacaklar ve bu sınav Bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınav olacak. Sözlü sınavlar Bakanlığın bildireceği tarihte Ankara’da gerçekleştirilecek.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.