kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Şok Market Personel Maaşları Ne Kadar?

Şok Market Personel Maaşları Ne Kadar? Şok Market çalışma şartları çalışma saatleri nasıl? Şok Market personel alımı iş başvurusu nasıl yapılır?

A+
A-

Marketlerin çalışma saatlerinin merak edildiği kadar bir diğer merak edilen konuda büyük zincirlere sahip olan şok market personel maaşları ne kadar sorusu…

Türkiye’de en büyük market zincirlerinden biri de Şok Market grubudur. Migros, Bim ve A101 market şubelerinin bulunduğu her yerde Şok Market görmek mümkündür. Üstelik indirim marketçiliği konusunda da müşterilere kendini sevdiren market zincirinin 4500 civarında şubesi bulunmaktadır. Borsa’da işlem gören market zincirlerinden olan Şok Market grubunun her yıl büyüdüğü belirtilmektedir. Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteren Şok Market doğal olarak binlerce personel istihdam etmektedir. Pek çok işsiz kişi Şok Marketlerde çalışmak istemektedir. Bu noktada maaş konusu gündeme gelmektedir. Peki Şok Market personel maaşları ne kadar? Şok Market çalışma şartları çalışma saatleri nasıl? Şok Market personel alımı, iş ilanları  iş başvurusu…

Sokağa Çıkma İzin Belgesi Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

Şok Market Personel Alımı 

Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde Şok Market şubelerini görmek mümkündür. Şirket bünyesinde binlerce personel çalışmaktadır. 4 binin üzerindeki şubede 10 binden fazla personel istihdam edilmektedir. Mağaza sayısı her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak Şok Market personel alımı da sürecektir. Vatandaş ucuz alışveriş yapabildiği mağazalara gitmektedir. Bu nedenle Şok Market şubelerinde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu da personel ihtiyacını sürekli hale getirmektedir. Şok Market personel alımı 2023 yılında da bu nedenle artış gösterecektir.

Şok Market Çalışma Şartları 

Şok Market grubu Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biridir. Personeller sektörün tamamında olduğu gibi haftada 6 gün çalışır ve 1 gün de haftalık izin kullanır. 1 yıllık hizmet süresini dolduran çalışanlar 14 günlük yıllık izin hakkına sahip olur. Vardiya usulü ile çalışan Şok Market personellerin bazısı sabah bazısı da akşam çalışmaktadır. Şok Market şubelerinin tamamında aynı yoğunluk yaşanmaz. Bazı şubeler oldukça sakin bir çalışma temposunda işlemektedir.

Şok Market Çalışma Saatleri 

Şok Market grubu bünyesinde çalışan personeller günde en az 8.5 saat çalışırlar. 8.5 saat sonrasında çalışılan saatler için mesai ücreti ödenmemektedir. Ayrıca 8.5 saatlik çalışma süresi içerisinde çay, yemek, tuvalet ve sigara molası da bulunmaktadır. Şok Market mağazalarında en az 3-4 personel çalışmaktadır. Bu nedenle personeller vardiya usulü çalışabilmektedir. Bazı personeller sabah 08.00-16.30 ve 14.00-20.30 gibi belirli saat dilimleri arasında çalışmaktadır. 

Şok Market zinciri pek çok işsiz vatandaş için bir iş kapısıdır. Bu nedenle binlerce kişi Şok Market ile ilgili araştırma yapmaktadır. Şok Market grubu yeni mağazalar açtıkça yeni personel alımları yapacak ve çalışma şartlarını iyileştirecektir.

Şok Market Personel Maaşları

Şok Market şubelerinde farklı kadro ve pozisyonlarda binlerce personel istihdam edilmektedir. Şok Market şubelerinde mağaza sorumlusu/mağaza müdürü, mağaza müdürü yardımcısı, kasiyer, reyon görevlisi gibi farklı kadrolarda personeller çalışmaktadır. Şok Marketlerinde Migros mağazalarında olduğu gibi güvenlik personeli çalışmamaktadır. Ayrıca genellikle personellerin kadroları farklı olsa da her personel her işi yapabilmektedir. Personellerin aldıkları maaşlar da bu nedenle birbirine yakındır.

Şok Market bünyesinde çalışan personeller en az asgari ücret tutarında maaş alır. Bu kapsamda Şok Market personel maaşları belirlenmiştir. İşe yeni başlayan her personel asgari ücret ile başlar. Ardından hizmet yılı, başarı ve pozisyona bağlı olarak maaşlar artabilmektedir. Örneğin Şok Market mağaza müdürü maaşı 10-11 bin TL civarındadır. Mağaza müdürü yardımcısı 9 bin TL civarındadır. Deneyimli kasiyer ve reyon görevlisi ise 8-9 bin TL civarında maaş almaktadır.  Şok marketlerinde çalışan personeller maaşlarının yanı sıra alışveriş kartı da alabilmektedir. Bu kartlarla şok marketlerdeki ürünleri kartın limitine bağlı olarak ücretsiz alırlar. Örneğin 300 TL limitli bir kart ile 300 liralık alışveriş yapılabilir. Bu kartlar dini bayramlarda verilebileceği gibi yılın herhangi bir zamanında verildiği de olmuştur.

4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Sorular ve Cevapları

Şok Market İş Başvurusu 

Türkiye’de binlerce kişi iş aramaktadır. Bu nedenle Şok marketlerinde çalışmak isteyen binlerce kişi nasıl başvuru yapabileceğini araştırmaktadır. Şok marketlerinde kasiyer, mağaza müdürü gibi farklı kadrolarda çalışmak isteyenler elektronik ortamdan başvuru yapabilir. Şok Market iş başvurusu için sokmarket .com .tr adresi üzerinden girmek ve başvuru formunu doldurmak gerekmektedir. Ardından insan kaynakları bölümü başvurunuzu değerlendirip size döneceklerdir. Ayrıca www.tercihiniyap.net ailesi olarak market personel alımı ilanlarını paylaştıkça alımları öğrenebilirsiniz. Ayrıca market zincirinin şubelerine giderek elle başvuru yapabilirsiniz.

ŞOK marketlere kaç yaş sınırı var?

 En az ilköğretim mezunu adaylar alınacak olup aynı zamanda 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamaları gereklidir.

Yorumlar

 1. Zeynep Başak Avatar Zeynep Başak dedi ki:

  Ben şokta calismaya karar verdim. 2 ay calisip cikacagim sigortami yapacaklar mi? Yol yemek parasi verecekler mi?

 2. Zeynep Başak Avatar Zeynep Başak dedi ki:

  Ben şokta calismaya karar verdim. 2 ay calisip cikacagim sigortami yapacaklar mi? Yol yemek parasi verecekler mi?

 3. Zeynep Başak Avatar Zeynep Başak dedi ki:

  Ben şokta calismaya karar verdim. 2 ay calisip cikacagim sigortami yapacaklar mi? Yol yemek parasi verecekler mi?

  1. Mustafa Avatar Mustafa dedi ki:

   işe başladığınız an sigortanız yapılır zeynep hanım