Kamu Haber

2019 Açık Lise Sınavları Ne Zaman? AÖL Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

Türkiye’de son dönemlerde Açıköğretim Lisesinin ismini çok sık duyar olduk. Son dönemlerde AÖL bünyesinde kayıtlı olan öğrenci sayısı neredeyse ikiye katlandı. Binlerce kişinin lise mezunu olması için faaliyetlerini sürdüren AÖL eğitim sistemi içerisinde önemli bir paya sahip. Bu kapsamda her yıl binlerce kişi AÖL sınavlarına girerek mezuniyete adım adım yaklaşıyor. Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim dönemi de neredeyse geride kaldı. AÖL 1. dönem sınavları gerçekleştirildi. 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen sınavlarından ardından 2. dönem sınavları da 6-7 Nisan tarihlerinde yapıldı. Sıra 3. dönem sınavlarına geldi. Peki AÖL 3. dönem sınavları 2019 ne zaman? AÖL kayıt tarihleri 2019 ne zaman? AÖL kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte AÖL ile ilgili tüm merak edilenler…

Açık Lise Sınavları 2019 Ne Zaman?

Binlerce AÖL öğrencisi 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Açıköğretim Lisesi veya Açık Lise 3. dönem sınavları 2019 yılının 7. ayı içerisinde yapılacak. Başka bir deyişle AÖL 3. dönem sınavları 6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adaylar günler, haftalar hatta aylar süren çalışmalarının ardından AÖL 3. dönem sınavlarına girecekler. Sınavda ter döken adayların sınav sonrasında ise stresi sona ermeyecek. Çünkü bu kez de yılın son sınavlarının açıklanması beklenecek. AÖL sınav sonuçları 1 Ağustos 2019 tarihinde adayların erişimine açılacak. Kamu Haber

AÖL Kayıt Tarihleri 2019 Ne Zaman?

Açıköğretim Lisesi bünyesinde binlerce öğrenci eğitim almaktadır. Binlerce öğrenci daha yeni eğitim öğretim yılında Açık Liseye kayıt yaptıracak. Bu nedenle hem öğrenciler hem de aileler AÖL yeni dönem kayıt tarihlerini merak ediyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılında AÖL kayıt işlemleri 21 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak ve 27 Eylül 2019 tarihine kadar sürecek. Adaylar bu tarihler arasında kayıt işlemlerini yapabilecek.

AÖL Kayıt Yenileme Tarihi 2019

AÖL kayıt yenileme tarihi de tıpkı kayıt tarihleri gibi 21 Ağustos ve 27 Eylül tarihleri arası belirlendi. Adaylar bu tarihler arasında elektronik ortam üzerinden kayıt yenileme işlemlerini yapabilecek.

AÖL Yeni Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Sınav tarihlerini, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihleri ve kayıt tarihlerini öğrendiniz. Sıra AÖL yeni kayıt işleminin nasıl yapılacağına geldi. AÖL’e kayıt olmak için belirtilen şartları taşıyan kişiler yine belirtilen tarihler arasında AÖL’e kayıt başvurusunda bulunabilecek. Kayıt yapmak için Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerine başvurmak gerekmektedir. Adayların başvuru ücretlerini ödemeleri, gerekli evrakları tamamlamaları ve doğru adreslere başvurmaları gerekmektedir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu