Kamu Haber

2019 AÖF Üç Ders Sınavı Ne Zaman?

Açıköğretim Fakültesi bünyesinde eğitim alan binlerce öğrenci yorucu bir yılı daha geride bıraktı. Güz döneminde ve bahar döneminde vize ve final sınavları gerçekleştirildi. AÖF tarafından sınav sonuçları açıklandı. Birinci, ikinci ve üçüncü sınıftaki AÖF öğrencileri yeni dönem öncesinde dinlenirken son sınıf öğrencilerini ise mezuniyet heyecanı sardı. AÖF’ten mezun olmaya hak kazanan öğrenciler diplomalarını alacaklarını günü bekliyor. Ancak bazı öğrencilerin ise mezun olmaları için hala vermeleri gereken dersler bulunuyor. İşte bu öğrenciler için “üç ders sınavı” kritik önem taşıyor. Başarıyla geçemedikleri 3 veya daha az dersi bulunan öğrenciler 3 ders sınavına girecek. Ve mezun olmak için şanslarını bir kez daha deneyecekler. Peki 2019 yılında AÖF üç ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF üç ders sınav tarihleri 2019 ne zaman?

AÖF Üç Ders Sınavı Nedir?

Açıköğretim Fakültesinde ülkedeki 81 ilde yaşayan binlerce öğrenci eğitim almaktadır. 7’den 70’e farklı yaş gruplarından olan bu kişiler AÖF sayesinde üniversite mezunu olmakta ya da ikinci diplomalarını almaktadırlar. AÖF’ten her yıl binlerce kişi mezun olmaktadır. 2018-2019 eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte binlerce kişiyi bir kez daha mezuniyet heyecanı sardı. Binlerce kişi mezun olup olamayacağını araştırmaya başladı. İşte üç ders sınavı tam da bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Bazı derslerinden geçemeyen AÖF öğrencileri mezun olmak için üç ders sınavına girebileceklerdir. En fazla 3 dersten başarısız olan bu kişiler üç ders sınavında bu dersleri geçmeleri durumunda mezun olmaya hak kazanacaklardır. AÖF öğrencileri mezun olma arefesinde üç ders sınavına bahar döneminde girmeye hak kazanırlar. Kamu Haber

AÖF Üç Ders Sınavı Ne Zaman?

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) üç ders sınavının ne zaman düzenleneceği merak konusu. 2019 yılında AÖF üç ders sınavının ne zaman yapılacağına ilişkin adaylar araştırmalarını sürdürüyor. AÖF üç ders sınavı 17 şehirde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Lefkoşa’da gerçekleştirilecek. Sınavın gerçekleştirileceği tarih olarak ise 27 Temmuz 2019 tarihi belirlendi. Adaylar 27 Temmuz Cumartesi günü bu şehirlerde saat 14.00’te AÖF üç ders sınavına girebilecek.

Adaylar sınava gireceği şehri 19 ve 20 Haziran 2019 tarihlerinde AÖF’ün resmi internet sitesi üzerinden belirtecek. AÖF bürolarına giderek sınav için işlem yapmak da mümkün olacak. Ayrıca AÖF’ün iletişim hatlarından konuyla ilgili yardım alabilecekler. Adaylar belirtilen tarih ve şehir için değişiklik yapamayacaklarını bilmeliler.

Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayımlanacak?

Sınav tarihini ve sınav yerini öğrenen adaylar için son kritik aşama ise sınav giriş belgelerini almaları olacak. Sınav giriş belgesini almayan aday AÖF üç ders sınavına giremeyecek. Sınav giriş belgeleri ise 22 Temmuz 2019 tarihinde AÖF’ün resmi internet sitesi üzerinden adayların erişimine açılacak. Adaylar öğrenci otomasyonu bölümü üzerinden veya AÖF bürolarına başvuru yaparak sınav giriş belgelerini alabilecek.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu