Taban Puanları

DGS Bilgisayar Bilimleri 2017 2018 Taban Puanları

DGS bilgisayar bilimleri tercih etmek için hangi bölüm mezunu olmak gerekmektedir, DGS ile alan bilgisayar bilimleri bölümü en düşük taban puanı kaçtır, DGS bilgisayar bilimleri 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS bilgisayar bilimlerinde en yüksek taban puan kaçtır, DGS’ye nereden mezun olanlar girebilir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı olarak adlandırılan sınava giren adaylar aldıkları puanlar neticesinde 4 yıllık bölümlere yerleşebilmektedirler. Bu yerleşmenin gerçekleşmesi için kazanılmak istenen bölümün en son kapattığı taban puanından daha yüksek bir puan almış olmak gerekmektedir. Bu yüzden tercih edeceğiniz bölümleri belirlerken kolaylık sağlaması amacıyla sizlere bu taban puanları listelerini hazırlıyoruz.

DGS BİLGİSAYAR BİLİMLERİ 2018 TABAN PUANLARI

DGS’ye 2 yıllık önlisans programlarını bitirmiş bireyler girebilmektedir.

Bilgisayar bilimleri bölümüne DGS ile girmede kullanılan en düşük taban puan 277,13359 ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne aittir.

DGS sonrası yerleşmek için inceleyebileceğiniz DGS bilgisayar bilimleri 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Dokuz Eylül Üniversitesi  (İzmir) Bilgisayar Bilimleri 277,13359

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu