Kamu Haber

Polislik Boy Şartı 2023

Polislik Boy Şartı 2023…Ülkemizdeki en sevilen meslek gruplarından biri de polislik mesleğidir. Her yıl ülkesini seven ve güvenliğine katkı da bulunmak isteyen binlerce kişi polis olabilmek için başvuruda bulunmaktadır. Fakat bilinmelidir ki kahredici terör olayları, jeopolitik konum gereği yaşanılan ekonomik ve siyasi çatışmalar, güvenlik sorunları gibi nedenler ile polislik mesleğinin zorlukları gün geçtikçe artmaktadır. www.tercihiniyap.net ailesi olarak adayların çalışma saatlerinin zorlukları, mesleğin ağır çalışma şartları gibi zorlukları da göz önünde bulundurarak polislik mesleğini tercih etmelerini öneriyoruz.

Polislik mesleğinin zorlu şartları nedeni ile adayların oldukça sağlıklı bireyler olmaları gerekmektedir. Bu nedenle mülakatlarda, sağlık kontrollerinde adayların ruh ve beden sağlığı titiz bir şekilde kontrol edilir. Kontrol aşamalarından biri de adayların kiloları ve boyları ile ilgilidir. Daha önceki yazılarımızda polislik diş şartları 2023 ve polislik göz şartları 2023 konularını ele almıştık.  www.tercihiniyap.net ailesi olarak bu makalemizde ise polislik boy şartları 2023 ne kadar sorusunun yanıtını arayacağız. kamu haber

Polislik Mülakat Puanları Nasıl Hesaplanır?

Polislik PMYO Boy Şartı 2023

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Boy Şartı 2023… Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) sınavlarına girip polis olmak isteyen adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. PMYO sınavlarına girip polis olmak isteyen kadın adayların boylarının en az 162 santimetre (cm), erkek adayların ise en az 167 santimetre (cm) olmaları gerekmektedir.

Polislik POMEM Boy Şartı 2023

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavlarına girip polis olmak isteyen adayların en az lisans mezunu olmaları gerekmektedir. POMEM sınavlarına girip polis olmak isteyen kadın adayların boylarının en az 162 santimetre (cm), erkek adayların ise 167 santimetre (cm) olmaları gerekmektedir.

Polislik PAEM Boy Şartı 2023

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) sınavlarına girip komiser yardımcısı olarak mesleğe başlayacak adayların en az lisans mezunu olmaları gerekmektedir. PAEM sınavlarına girip polis olmak isteyen kadın adayların boylarının en az 162 cm olması, erkek adayların ise 167 cm olmaları gerekmektedir.

Polislik Boy Şartı 2023

Ülkemizde polis eğitim merkezlerinin öğrenci alırken aradığı boy şartı kadınlar için 162 cm, erkekler için ise 167 cm’dir. Aranan boy şartlarının değişmesi durumda adaylar sınavlardan önce bilgilendirilecektir. Adaylar boylarını eczane ve sağlık merkezlerinde ölçerek sınavlardan ve sağlık kontrollerinden önce boylarını öğrenebileceklerdir. Evde ölçülen sonuçlar, polislik sağlık kontrollerinde çıkan sonuçlardan farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni polislik sağlık kontrollerinde eczanelerde ve sağlık merkezlerinde kullanılan ölçü cihazları kullanılmaktadır.

Polislik Göz Şartları

 

Polisler boyu kaç cm?

Fiziki şartlarda aranan nitelikler arasında erkek 167 cm, kadın adayların ise 162 cm’den uzun olması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu