Kamu Haber

Uzman Yardımcısı Maaşları 2023

Bakanlıkların çoğu merkez ve taşra teşkilatı içerisinde uzmanlık kadrosuna yer vermektedir. Kamu personeli seçme sınavına katılan adaylar içerisinden, bakanlığın belirlediği şartları taşıyan adaylar kurum sınavı ile uzman yardımcılığı kadrosuna atanmaktadır. Maliye Bakanlığı ve alt birimleri, İçişleri Bakanlığı ve alt birimleri içerisinde bir çok uzmanlık kadrosu yer almaktadır. Aynı şekilde, diğer kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde de uzmanlık kadrosuna yer verilmektedir. A kadro kariyer meslek olarak bir çok üniversite mezununun girmek istediği uzmanlıkların maaşları ne kadardır? Uzman yardımcısı maaşları 2023 yazımız bu soruya cevap olacaktır. kamu haber

Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Yardımcısı ve Uzmanı Maaşı Ne Kadar?

UZMAN YARDIMCISI MAAŞI 2023

Bilindiği üzere, bakanlıklarda, bakanlıkların ilgili, ilişkili kurum ve kuruluşlarında veya bakanlıklara bağlı kurum ve kuruluşlarda uzman yardımcısı olabilmenin bir takım zorlu şartları vardır. Bunlardan en önemlisi, kurumların açmış olduğu sınavlara katılabilmek için gerekli şartlara sahip olmaktır. Bu şartları sağlayarak kurum sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, kimi zaman mülakat sınavına, kimi zamanda kurum sınavı ve mülakat sınavına tabi tutulmaktadır. Bu nedenle, bir kamu kurum ve kuruluşunda uzman yardımcısı olmak oldukça zordur. Peki, uzman yardımcısı olmak için bunca aşamayı başarıyla tamamlayan adaylar, 2017 yılında ne kadar maaş almaktadır? Bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.  Bu maaşlara yabancı dil tazminatı, eş ve çocuk yardımı, mesai ücreti gibi ek gelirler dahil edilmemiştir. Mesleğe yeni başlayan 9. Derece 1. Kademeye sahip uzman yardımcılarının maaşı baz alınmıştır.

2017 yılının ikinci 6 ayı itibariyle, mesleğe yeni başlayan bir Gelir Uzman Yardımcısı, İl Göç Uzman Yardımcısı, İl Planlama Uzman Yardımcısı veya diğer kamu kurum ve kuruluşların taşra kadrosunda çalışan uzman yardımcılarının maaşı yapılacak %4 zamla birlikte “yaklaşık 10.363,88 TL” olacaktır.

Aynı şekilde, 2017 yılının ikinci 6 ayı itibariyle, mesleğe yeni başlayan bir Maliye Uzman Yardımcısı, İçişleri Uzman Yardımcısı, SGK Uzman Yardımcısı, Göç Uzman Yardımcısı, Hazine Uzman Yardımcısı, DPB Uzman Yardımcısı, Kamu İhale Uzman Yardımcısı, Rekabet Uzman Yardımcısı veya diğer kamu kurum ve kuruluşların merkez kadrosunda çalışan uzman yardımcılarının maaşı yapılacak %4 zamla birlikte “ yaklaşık 12.450 TL ” olacaktır.

Adalet Uzman Yardımcısı ve Adalet Uzmanı Maaşı Ne Kadar?

2760 1 bf6e8ea3a53cef78a68f715464cfa268

Uzman yardımcılığı kaç yıl?

Giriş sınavı duyurusunda atanılacak yerlerin belirlenmiş olması halinde, atanılan yerlerde beş yıl süreyle çalışılması zorunludur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu