kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2021 BDDK Uzman ve Murakıp Yardımcılığı Alımı Taban Puanları

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK 2021 yılı Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı Alımı taban puanları kaç oldu?

A+
A-

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından gerçekleştirilecek olan 2021 yılı kariyer meslek mensubu alım süreci nasıl başladı? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı alımı için başvurular hangi tarihler arasında ve ne şekilde gerçekleştirildi? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı alımlarına kimler başvuruda bulunabildi? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman ve Murakıp Yardımcılığı alımına başvuruda bulunan adaylardan en düşük kaç puana sahip olanları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK 2021 yılı uzman ve murakıp yardımcılığı alımı yazılı sınavına katılma hakkı elde etti? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK 2021 Yılı Uzman ve Murakıp Yardımcılığı Alımı taban puanları kaç oldu? Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK 2021 Uzman ve Muakıp Yardımcılığı Alımı İlan ve Başvuru Süreci

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından 14 Nisan 2021 tarihinde ilanı yayımlanan Uzman Yardımcılığı ve Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı alımı için Kurum tarafından başvurular elektronik ortamda 16 Nisan 2021 tarihinden 30 Nisan 2021 tarihine kadar kabul edildi. Başvuru yaparken adaylar alanlarına ve başvuru yapacakları kadrolara uygun Kamu Personeli Seçme Sınavı puan türlerini kullandılar. Adayların yapacakları başvurularda kullandıkları KPSS puan türlerine göre yapılan sıralamaya göre en yüksek KPSS puanına sahip olan ve yirmi kat aday arasında yer alan adaylar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı 2021 alımı yazılı sınavlarına katılma hakkı elde ettiler. kamu haber

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı Hangi Unvanlar İçin Kaç Kişilik?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı kapsamında Kurum 50 adet Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı, 11 adet BDDK Uzman Yardımcısı, 59 adet ise Bankacılık Uzman Yardımcısı istihdam edecektir.

Bu bağlamda toplam 120 adet toplam personel alımı gerçekleştirecek olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu kadrolar için toplam 2400 adayı yazılı sınava davet etmiştir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı Alımı Kaçla Kapattı?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı alımlarına başvuruda bulunan adayların başvuruda kullandıkları taban puanlarına göre yapılan sıralamaya göre oluşan taban puanlar, her alım grubu için ayrı ayrı belirlenmiştir. Bu taban puanları ve sınava katılacak aday sayılarını aşağıda yer alan tablomuzda inceleyebilirisniz;

Alım Yapılacak Unvan Yazılı Sınava Katılacak Aday Sayısı Taban Puan
Bankacılık Uzman Yardımcılığı (Bank. Alanı) 1000 kişi 76,75441
Bankacılık Uzman Yardımcılığı (Hukuk Alanı) 180 kişi 86,52757
BDDK Uzman Yardımcılığı (İletişim Alanı) 11 kişi 75,94855
BDDK Uzman Yardımcılığı 200 kişi 86,09070
Bankalar Yeminli Murakup Yardımcılığı 244 kişi 85,00665

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı alımı için yazılı sınavlar 14 Ağustos 2021 – 15 Ağustos 2021 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Uzman Yardımcılığı ve Murakıp Yardımcılığı alım sürecini, sınavlarını takip etmek ve sorularınızı sormak için Telegram grubumuzu ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.