kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı Maaşı Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı mesleği nedir? İcra Müdürü maaşı ne kadar? İcra Müdür Yardımcısı maaşı ne kadar?

A+
A-

Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan icra müdürlüğü hakkında merak edilenleri sizler için bu yazımızda derledik. İlk akla gelen soru ise icra müdürü ve icra müdür yardımcısı maaşı ne kadardır?

Adalet Bakanlığı tarafından alımı gerçekleştirilen İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı meslekleri nedir? Kimler ve nasıl İcra Müdürü ya da İcra Müdür Yardımcısı olabilir? İcra Müdür Yardımcılarının ve İcra Müdürlerinin görev yerleri neresidir? İcra Müdür Yardımcılığı maaşı ne kadar? İcra Müdürü maaşı ne kadar? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İcra Müdürü Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Mesleği Nedir?

Adalet Bakanlığı tarafından Bakanlığa bağlı icra müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere alımı gerçekleştirilen ve idari kadro niteliğinde sayılabilecek olan meslek grubuna İcra Müdürlüğü, İcra Müdür Yardımcılığı meslek grubu diyebiliriz.

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların önlerinde iki yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki yine icra dairelerinde icra katibi olarak görev yaparken içerden geçiş için ayrılan kadrolara başvuruda bulunmak, ikincisi ise açıktan alıma başvuruda bulunmaktır.

İçerden geçiş için adayların belirli bir süre icra katibi olarak görev yapmış olmaları gerekirken, açıktan atanacak olan adaylarınsa devlet memurluğu genel şartlarını taşıyor olmaları, belirli bir yaşın üzerinde olmamaları gibi genel koşulların yanında Adalet Bakanlığı tarafından talep edilen Hukuk fakültesi, Adalet ön lisans programı gibi bölümlerden mezun durumda bulunmaları gerekmektedir. Her ne kadar idari sayılabilecek bir görev de olsa Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı alımlarına üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler ve dengi fakültelerinin bölümlerinden mezun durumda bulunan adaylar başvuruda bulunamamaktadır.

adalet bakanlyyy flama

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Alımları Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı alımları başvuruda bulunan adaylar için gerçekleştirilen iki aşamalı sınavlar ile yapılmaktadır. Bu aşamalardan ilki yazılı yarışma sınavı olup ÖSYM tarafından düzenlenirken, ikincisi sözlü mülakat biçiminde olup Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir.

İcra Müdürlüğü Nedir?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Görev Yerleri Neresidir?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürleri ve İcra Müdür Yardımcıları Bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren icra dairelerinde görev yapmaktadırlar. İlgili dairede gerçekleştirilen iş ve işlemlerin sevk ve idaresinden sorumlu olan İcra Müdürleri ve Müdür Yardımcıları bu yönüyle idareci gibi görev ifa etmektedirler.

İcra Müdürleri ve İcra Müdür Yardımcılarının Özlük Hakları Nasıldır?

İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı mesleğine yardımcı olarak başlayan ve müdürlük noktasına gelerek belirli bir kıdeme erişen meslek mensupları 2200 ek göstergeye kadar ulaşabilmektedirler.

İcra Müdürü Maaşı Ne Kadar? İcra Müdür Yardımcısı Maaşı Ne Kadar?

İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı sınavlarına katılarak başarılı olan bir İcra Müdür Yardımcısının maaşı yaklaşık olarak 16-17 bin Türk Lirasıdır. Yine sınavda başarılı olarak mesleğe geçen ya da yardımcılıktan gelerek geçiş yapan İcra Müdürünün maaşı yaklaşık 17-19 bin Türk Lirasıdır.

*İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı meslek mensuplarının maaş bilgileri, kişisel olarak değişebilen ilave ödemeler ve kesintiler dikkate alınmaksızın yaklaşık olarak belirtilmiştir.

İcra müdürü nasıl olunur?

Hukuk Fakültesi ya da Meslek Yüksek Okullarının Adalet, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet Meslek Yüksekokulu programlarından mezun olunması gerekmektedir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.