kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

TYT Coğrafya Soruları ve Cevapları

TYT coğrafya soruları nasıldı, TYT coğrafya cevapları nelerdir, temel yeterlilik testinde çıkan coğrafya soru ve cevapları içeriğimizde…

YKS
A+
A-

TYT Coğrafya Soruları ve Cevapları

TYT Coğrafya soruları ve cevaplarını derlediğimiz yazımızda akılda kalan tüm soru ve cevaplara ulaşabileceksiniz. YKS nin ilk aşaması hakkında bilgiler yazımızda…

Bir sınav dönemi daha neredeyse sona erdi ve sondan bir önceki basamağa gelindi. Son basamak olan tercihlerden önce üniversite adayı gençler üniversite sınavı olan yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS’nin ilk aşaması olan temel yeterlilik testine (TYT) girdiler.

Sınav heyecanı ile üniversite adayı gençler şu dakikalarda sınavda çıkmış sorulara ve cevaplarına bakıyor. Bizler de adaylara fikir vermesi amacıyla internetteki platformlarda soruları ve cevapları paylaşan adaylardan yararlanarak TYT’de çıkmış soru ve cevapları akılda kalanlar üzerinden derlemeye çalıştık. Bu içerikte TYT coğrafya soru ve cevaplarından akılda kalanlara ulaşabileceksiniz.

TYT COĞRAFYA SORULARI VE CEVAPLARI (AKILDA KALANLAR)

Temel yeterlilik testi içerisinde coğrafya dersi sosyal bilimler grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 5 tanesini coğrafya soruları oluşturmaktadır. TYT’de çıkan coğrafya sorularının adayların aklında kalan cevapları şu şekildedir (Soruları buldukça güncellemeye devam edeceğiz, ÖSYM paylaştıktan sonra da yazımızın içinde soruların linkini bulabileceksiniz):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

IV Numarada 21 Martta gece gündüz eşit olur

Kütle hareketi 2 ve 3

Turunçgil

Göllerin Özellikleri Batıdan Doğuya ve Taşımacılık

Dünyadaki en az kırsal nüfusu bilemeyiz e şıkkı doğru cevap

 

Temel yeterlilik testi içerisinde kaç tane coğrafya sorusu vardır?

Temel yeterlilik testi içerisinde coğrafya dersi sosyal bilimler grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 5 tanesini coğrafya soruları oluşturmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.