Aile ve Tüketici Bilimleri 2017 2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aile ve tüketici bilimleri 2017 2018 taban puanları kaçta kapanmıştır, aile ve tüketici bilimleri 2018 başarı sıralamaları nasıldır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Aile ve tüketici bilimleri 2017 2018 taban puanları kaçta kapanmıştır, aile ve tüketici bilimleri 2018 başarı sıralamaları nasıldır, aile ve tüketici bilimleri 2017 yılında kaç ile kapatmıştır, aile ve tüketici bilimleri bölümü en düşük ve en yüksek kaç ile kapatmıştır, 2018 yılı aile ve tüketici bilimleri bölümü taban puanları ve başarı sıralamaları kaçta kalacaktır gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

2017 yılının sonlarında üniversite sınav sistemi değişti.Yeni sistem bildiğimiz üzere YKS isimli genel bir sınavdan oluşuyor. YKS içinde TYT’yi de barındırıyor. Yeni sınav sistemi ile birlikte puan türleri ve başarı sıralamaları da değişecek. Biz sizlerin kafasında kabaca bir rota oluşsun diye bu taban puanları listelerini hazırlıyoruz.

AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ 2017 2018 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

Aile ve tüketici bilimleri bölümü sistem değişikliğinden önce TM puan türleri ile tercih almaktaydı. Yapılan sistem değişikliği ile hangi puandan alacağı kesin olmamakla birlikte biz listemizde 2017 yılında aldığı puan türlerini de size bir fikir oluşturması için veriyoruz. Başarı sıralamaları konusuna gelince bu yıl ki sistem değişikliği ile başarı sıralamalarında oldukça büyük oynamalar olacak bu yüzden listemizde buna yer veremiyoruz ama bu bölümü kazanmak için daha önceki yıllarda ortalama olarak 150 ile 200 binlerde bir sıralama yeterli oluyordu, yeni sınav sisteminde diğer puan türleri de bu sıralamada devreye gireceği için daha düşük sıralamalar ile kapatacağını ön görmek yanlış olmaz. Aile ve tüketici bilimleri 2017 2018 taban puanları listesinin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Üniversite Adı

Fakülte Adı

Bölüm Adı

Puan Türü

Kontenjan

En Düşük Puan

En Büyük Puan

Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Bk. 789)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Aile ve Tüketici Bilimleri

TM

80

318,52241

360,33537

Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Bk. 789)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Aile ve Tüketici Bilimleri (KKTC Uyruklu)

TM

1

0

Üniversite tercihleri, üniversite sınavları, üniversite bölümleri, meslekler, meslek grupları gibi birçok konuda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz ve paylaşımda bulunabileceğiniz TERCİHİNİ YAP FORUM sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.