kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları 2020 Nelerdir? (ÖSYM – YÖK – MEB)

​​​​​​​AYT din konuları nelerdir, alan yeterlilik testine kimler girebilir, AYT’de din kültürü ve ahlak bilgisi alanında adaylar hangi konulardan sorumludur, AYT din kültürü ve ahlak bilgisi sorularından alınan puan hangi puan türünde kullanılmaktadır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları 2020 Nelerdir? (ÖSYM – YÖK – MEB)
YKS
A+
A-

Üniversiteye yerleşmek neredeyse her gencin hayalidir ve gençler bu hayallerini gerçekleştirmek için bir takım sınavlara girerler. Bu sınavların en kapsamlısı ise YKS kısaltması ile bilinen yükseköğretim kurumları sınavıdır. Adaylar YKS hakkında bilinmez gördükleri pek çok soru sahibidirler. Bizler üniversite adaylarının aklında soru işaretlerini gidermek için YKS hakkındaki yazılarımıza devam ediyoruz ve AYT ile TYT derslerinin konularını derlemeye çalışıyoruz. Bu yazımızda AYT din kültürü ve ahlak bilgisi konuları 2020 nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ AYT 2020 KONULARI NELERDİR?

AYT yani alan yeterlilik testi üniversite adaylarının 4 yıl ve üzeri öğrenim veren fakültelerine, yüksekokullarına yerleşebilmek için girmesi gereken bir sınavdır. AYT’ye en az ortaöğretim kurumu mezunu her aday başvuru yapabilir ve girerek puan elde edebilir.

AYT din dersinin konularını çözen adaylar SÖZ puan türünün hesaplanmasına katkı sağlamış olurlar. SÖZ yani sözel puan türü ile de o puan türünden tercih edilebilen 4 yıllık bölümleri tercih edebilirler.

AYT din kültürü ve ahlak bilgisi konuları 2020 listesi şu şekildedir.

Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılması

Kur’an-ı Kerim’in Yorumlanması ve Kavranması

İnsan ve Din

Tasavvuf

İslam’da İbadetler

İslam Düşüncesinde Yorumlar

Mezhepler

Hz. Muhammed’in Hayatı, Örnekliği

Hz. Muhammed’i Anlama

İslam ve Bilim

İslam’da Estetik

İslam’da Barış

Yaşayan Dinler ve Benzer Özellikleri

Ayrıca bu dersin TYT konularından da sorumlu olunabildiği için TYT konularına da göz atmanız faydalı olacaktır.

YKS ile ilgili aklınıza takılan her türlü şeyi sormak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve tecrübe sahibi yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz. Forum için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Son yıllarda geliştirilen yeni nesil sorulara dair ekstra çalışmayı yapmayı ihmal etmeyin.

*AYT din kültürü ve ahlak bilgisi konuları listesi derleyebildiğimiz en güncel haldedir fakat bazen dönem içinde devlet kurumları değişiklik yapabilmektedir. Bu değişiklikleri kaçırmamak için YÖK, MEB ve ÖSYM kurumlarının websitelerini belirli periyotlar ile ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz.

***Konuların isimleri bazen farklı kaynaklarda değişiklik gösterebilmektedir veya bazı konular bir başlık içinde verilmektedir. Bunu göz ardı etmeyiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.