kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

AYT Psikoloji Konuları 2020 Nelerdir? (ÖSYM – YÖK – MEB)

​​​​​​​AYT psikoloji konuları nelerdir, alan yeterlilik testine kimler girebilir, AYT’de psikoloji alanında adaylar hangi konulardan sorumludur, AYT psikoloji sorularından alınan puan hangi puan türünde kullanılmaktadır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

AYT Psikoloji Konuları 2020 Nelerdir? (ÖSYM – YÖK – MEB)
YKS
A+
A-

Üniversiteye yerleşmek neredeyse her gencin hayalidir ve gençler bu hayallerini gerçekleştirmek için bir takım sınavlara girerler. Bu sınavların en kapsamlısı ise YKS kısaltması ile bilinen yükseköğretim kurumları sınavıdır. Adaylar YKS hakkında bilinmez gördükleri pek çok soru sahibidirler. Bizler üniversite adaylarının aklında soru işaretlerini gidermek için YKS hakkındaki yazılarımıza devam ediyoruz ve AYT ile TYT derslerinin konularını derlemeye çalışıyoruz. Bu yazımızda AYT psikoloji konuları 2020 nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

PSİKOLOJİ AYT 2020 KONULARI NELERDİR?

AYT yani alan yeterlilik testi üniversite adaylarının 4 yıl ve üzeri öğrenim veren fakültelerine, yüksekokullarına yerleşebilmek için girmesi gereken bir sınavdır. AYT’ye en az ortaöğretim kurumu mezunu her aday başvuru yapabilir ve girerek puan elde edebilir.

AYT psikoloji dersinin konularını çözen adaylar sözel puan türünün hesaplanmasına katkı sağlamış olurlar. SÖZ yani sözel puan türü ile de o puan türünden tercih edilebilen 4 yıllık bölümleri tercih edebilirler.

AYT psikoloji konuları 2020 listesi şu şekildedir.

Psikolojiye Giriş

Psikolojinin Temel Süreçleri

Öğrenme

Bellek ve Düşünme

Ruh Sağlığının Temelleri

YKS ile ilgili aklınıza takılan her türlü şeyi sormak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve tecrübe sahibi yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz. Forum için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Son yıllarda geliştirilen yeni nesil sorulara dair ekstra çalışmayı yapmayı ihmal etmeyin.

*AYT psikoloji konuları listesi derleyebildiğimiz en güncel haldedir fakat bazen dönem içinde devlet kurumları değişiklik yapabilmektedir. Bu değişiklikleri kaçırmamak için YÖK, MEB ve ÖSYM kurumlarının websitelerini belirli periyotlar ile ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz.

***Konuların isimleri bazen farklı kaynaklarda değişiklik gösterebilmektedir veya bazı konular bir başlık içinde verilmektedir. Bunu göz ardı etmeyiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.