kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

AYT Fizik Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

AYT fizik soruları nasıldı, AYT fizik cevapları nelerdi, alan yeterlilik testinde fizik dersinden çıkan soru ve cevaplar içeriğimizde…

YKS
A+
A-

AYT Fizik Soruları ve Cevaplarını derlediğimiz bu yazımıza gelin birlikte bakalım. Akılda kalanları paylaştığımız bu yazımızda aradığınızı bulabilirsiniz.

Üniversiteye yerleşme serüveninde sınav aşamasında nihayet sona gelindi ve üniversite adayı gençler an itibariyle üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdiler. Şimdi adaylar için heyecanlı bir süreç başlamış oldu; puanların açıklanması ve tercihler. Tabi ki puanlar açıklanana kadar da adaylar kabaca alacakları puan hakkında fikir sahibi olmak istedikleri için internet ortamında çıkan soruları ve cevapları araştırıyorlar. Biz de sizlere fikir vermesi amacıyla sınavda çıkmış soruların cevaplarını akılda kalanlar üzerinden derliyoruz. Bu içeriğimizde AYT fizik soruları ve cevapları diğer adayların akıllarında kalanlar üzerinden ulaşabileceksiniz.

AYT FİZİK SORULARI VE CEVAPLARI (ÖSYM) (AKILLARDA KALANLAR)

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi fen bilimleri alan yeterlilik testini içermektedir. Bu 40 sorunun 14 tanesi de fizik dersindeki konulardan gelmektedir. AYT fizik sorularının cevapları adayların akıllarında kalanlar üzerinden şu şekildedir (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Basit harmonik hareket sorusu I ve III

Lazer sorusu I ve II

Cisim hareket sorusu yalnız I

Etki sorusu F aşağı yönlüdür

Çift yarık sorusu I ve III

El arabası sorusu I ve II

 
 

Alan yeterlilik sınavında kaç tane fizik sorusu vardır?

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi fen bilimleri alan yeterlilik testini içermektedir. Bu 40 sorunun 14 tanesi de fizik dersindeki konulardan gelmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.