kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Belediye Memuru Maaşları 2023 Ne Kadar?

Belediye Memuru Maaşları 2023 Ne Kadar? Belediye Memurları Ne Kadar Maaş Alır? Belediye Memur Maaşı 2023 Ne Kadar?

A+
A-

Belediye Memuru Maaşları 2023 yılında ne kadar oldu? Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki belediye memurlarının maaşları belediyeden belediyeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle Belediye Memurları için genel geçer, tek bir maaştan söz etmek mümkün değildir. www.tercihiniyap.net ailesi olarak bu makalemizde belediye memuru maaşları hakkında genel bilgiler vereceğiz.

Belediye Fen İşleri Personeli Maaşları Ne Kadar?

Belediye Memur Maaşları 2023

Belediye memurlarının aldıkları maaşlar çalıştıkları belediyelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan bir memur 9.500 Türk Lirası maaş alırken Kırıkkale Belediyesi bünyesinde çalışan bir memur 9.105 Türk Lirası maaş alabilmektedir. Bu maaş farkının nedeni bir şehrin büyükşehir belediyesi olmasıyken diğer şehrin olmamasıdır. Ülkemizde büyükşehir sayısı arttıkça maaşlarında artış göstermesi beklenmektedir. Ayrıca çalışanın sözleşmeli olarak çalışıp çalışmaması da maaşını belirleyen önemli bir etkendir. Maaş değişikliğine neden olan bir diğer etmen ise çalışanın sertifika sahibi olmasıdır. Örneğin Bilgisayar İşletmeni sertifikası olan bir personelin maaşına ek olarak 100 Türk Lirası eklenmektedir.

Belediye Memuru Maaşları 2023 yılı itibari ile 9.105 Türk Lirası olmuştur. Bu maaşa ek olarak çalışanın evli olup olmamasına göre, çocuk sahibi olup olmamasına göre maaşı artmaktadır. Belediye Memuru Maaşlarının 2023 yılında farklılık göstermesinin bir diğer nedeni de sosyal denge tazminatıdır. Sendika ile belediye arasındaki duruma bağlı olarak çalışanların maaşları değişiklik gösterebilmektedir.

Bazı belediyeler çalışanlarına yemek ücreti ya da yemek kartı da verebilmektedir. 200 ile 300 Türk Lirası arasında değişen bu yemek yardımı da belediye memuru maaşlarını etkilemektedir.

657 Sayılı Devlet Memurları kanuna göre belediyelerde memur olarak çalışan personellerin maaşları her yıl Ocak ve Temmuz aylarında zamma uğrar.

Belediye Encümeni Maaşları Ne Kadar?

Belediye çalışanları hangi gün maaş alır?

Göreve başladığı tarihten ayın 14’üne (dahil) kadar maaşını çalışıp hak eder. Göreve başladığı tarihten sonra aybaşında (15’inde) maaşı peşin ödenir. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.