Belediye Memuru Maaşları 2017 Ne Kadar?

Belediye Memuru Maaşları 2017 Ne Kadar? Belediye Memurları Ne Kadar Maaş Alır? Belediye Memur Maaşı 2017 Ne Kadar?

A+
A-

Belediye Memuru Maaşları 2017 yılında ne kadar oldu? Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki belediye memurlarının maaşları belediyeden belediyeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle Belediye Memurları için genel geçer, tek bir maaştan söz etmek mümkün değildir. www.tercihiniyap.net ailesi olarak bu makalemizde belediye memuru maaşları hakkında genel bilgiler vereceğiz.

Belediye Memur Maaşları 2017

Belediye memurlarının aldıkları maaşlar çalıştıkları belediyelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan bir memur 3.000 Türk Lirası maaş alırken Kırıkkale Belediyesi bünyesinde çalışan bir memur 2.800 Türk Lirası maaş alabilmektedir. Bu maaş farkının nedeni bir şehrin büyükşehir belediyesi olmasıyken diğer şehrin olmamasıdır. Ülkemizde büyükşehir sayısı arttıkça maaşlarında artış göstermesi beklenmektedir. Ayrıca çalışanın sözleşmeli olarak çalışıp çalışmaması da maaşını belirleyen önemli bir etkendir. Maaş değişikliğine neden olan bir diğer etmen ise çalışanın sertifika sahibi olmasıdır. Örneğin Bilgisayar İşletmeni sertifikası olan bir personelin maaşına ek olarak 100 Türk Lirası eklenmektedir.

Belediye Memuru Maaşları 2017 yılı itibari ile 3000 Türk Lirası olmuştur. Bu maaşa ek olarak çalışanın evli olup olmamasına göre, çocuk sahibi olup olmamasına göre maaşı artmaktadır. Belediye Memuru Maaşlarının 2017 yılında farklılık göstermesinin bir diğer nedeni de sosyal denge tazminatıdır. Sendika ile belediye arasındaki duruma bağlı olarak çalışanların maaşları değişiklik gösterebilmektedir.

Bazı belediyeler çalışanlarına yemek ücreti ya da yemek kartı da verebilmektedir. 200 ile 300 Türk Lirası arasında değişen bu yemek yardımı da belediye memuru maaşlarını etkilemektedir.

657 Sayılı Devlet Memurları kanuna göre belediyelerde memur olarak çalışan personellerin maaşları her yıl Ocak ve Temmuz aylarında zamma uğrar.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.