kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bilgisayar Mühendisliği KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Bilgisayar mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları nasıldır, bilgisayar mühendisliği bölümü mezunları için 2018/1 başvuru kılavuzunda kaç kontenjan ayrılmıştı sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları nasıldır, bilgisayar mühendisliği bölümü mezunları için 2018/1 başvuru kılavuzunda kaç kontenjan ayrılmıştı, bu ve türevi bölüm mezunları hangi kadrolara atanabilir, bilgisayar mühendisliği mezunlarına özel ayrılan kadroların kodu kaçtır, özellikle bu koda ayrılan kontenjan kaçtır, bilgisayar mühendisliği mezunu olarak KPSS 2018/1 atamalarında atanabilinen kontenjanların en yüksek ve en düşük puanları kaçtır sorularının cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu soruların cevapları ile bilgisayar mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları tablomuza yazımız içinde göz atabilirsiniz. KPSS Taban Puanları

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adayların başvurarak memur olmak amacıyla puan almaya çalıştığı bir Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınavıdır. ÖSYM’nin bu şekilde kamu personeli seçimi için düzenlediği ve bu amaçla en geniş katılımların olduğu 4 sınavı bulunmaktadır, KPSS lisans, KPSS önlisans, KPSS ortaöğretim ve EKPSS.

Yukarıda bahsettiğimiz sınavlar ilk basamak olan gerekli puanı almaya yarayan sınavlardır bunun dışında bir de atanma ile ilgilidurumlar bulunmaktadır. KPSS puanı ile bir yere yerleşebilmenin iki yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri yine ÖSYM altında gerçekleşen merkezi atama sistemi iken diğeri ise mülakat ile alım yapan kurumlara atanma yöntemidir. Bu iki yöntemde bazen benzer bazen farklı puan türleri kullanılır fakat aralarındaki en temel fark merkezi atamanın direkt olarak KPSS’den alınan puan ile ilişkili olmasıdır.

Merkezi atamalarda kullanılan birçok kod bulunmaktadır ama en geneli 3001, 4001 ve 2001’dir. Bunlar sırasıyla herhangi bir önlisans,herhangi bir lisans ve herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olma şartlarını taşıyan kodlardır.

Bu genel bilgilerle birlikte sizler için memur olma sürecinde almanız gereken ortalama puanları görerek fikir oluşturması amacıyla atama taban puanları listelerimizi hazırlamaya devam ediyoruz. Ayrıca yine memur olma süreci ile ilgili daha fazla fikir sahibi olmak için bu konularda tecrübe sahibi yöneticilerimizin ve üyelerimizin olduğu FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ KPSS 2018/1 ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalarda bilgisayar mühendisliği mezunlarının atanabileceği iki kod ile oluşturulan kontenjanlar bulunmaktadır. Bunlardan biri herhangi bir lisans mezununu kapsayan 4001 kodu iken diğeri ise bilgisayar mühendisliği mezunları ile ilişkili 4531 kodudur. 2018/1 atamalarında 4001 kodu ile başvurulacak 14 kontenjan bulunmaktayken 4531 kodu ile başvurulabilecek 44 kontenjan bulunmaktaydı. Yani 2018/1 merkezi atamalarında bilgisayar mühendisliği mezunu bir adayın başvurabileceği 58 kontenjan bulunuyordu.

Bilgisayar mühendisliği mezunu bir bireyin 2018/1 atamalarında atanmak için alması gereken en düşük puan 86,890 idi. Bununla beraber en yüksek 93,421 puan ile yerleşme yapılmıştır.

Ek bilgi olarak merkezi atamada lisans mezunu olarak atanabilmeye yarayan puan türü P3 puan türüdür. Bahsettiğimiz taban ve tavan puanlar bu puan türü üzerinden belirlenmektedir.

Bilgisayar mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları listesinin görseli aşağıdadır.

Bu bölümün önceki merkezi alımlardan birinde var olan atama taban puanları yazımıza da BURADAN ulaşabilirsiniz, karşılaştırmalı değerlendirme yapabilirsiniz.

*Bahsettiğimiz bilgiler ve veriler ÖSYM’nin kılavuzlarından ve web sitesinden derlenmiştir. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru ve değişiklik dikkate alınmalıdır.

5149 1 dae7e80344ce9e91179cdab101a3fea5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.