kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği atama taban puanları kaçlardadır, BÖTE atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kontenjan bulunuyordu, bunun dışında bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunları hangi kadrolara atanabilmektedir, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi ataması içinde kaç adetti, BÖTE mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına yazımızdan erişebilirsiniz.

2018 KPSS puanı üzerinden tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan biri de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adaylarının bazı kadrolara yerleşmesi gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere yol göstermesi amacıyla listelemeye devam ediyoruz. Aşağıda bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği atama taban puanları listesinin görselini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 BÖTE ATAMA TABAN PUANLARI

Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik kodu devreye girmektedir. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabilmesine olanak tanıyan 4001 nitelik kodu iken bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4535 numaralı nitelik kodudur.

Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan vardı. Bunlardan 79 tanesi de 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapma hakkı olan kadrolara aitken 4535 nitelik koduna yani bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan özel kadro ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Taban puanlarına baktığımızda ise bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en büyük taban puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 bilgisayar ve ogretim teknolojileri ogretmenligi atama taban puanlari

* Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler ve bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi internet sayfasındaki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınmak zorundadır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. Asiye Delice dedi ki:

    Sevgili Emine ablacığım siz çok tatlı ve sevecen bir insansınız.Sizi çok seviyorum.Sizin bana yardım edeceğinize tüm kalbimle inanıyorum.Bu zamana kadar size yazmadığıma çok pişmanım.İnşAllah yüzümü siz güldürürsünüz.Benim ablam var. İstanbul'da gece konduda oturuyor.Sizden ricam ona yardım edermisiniz.Evini oturulur hale getirtirmisiniz.Onun yüzünün gülmesi benim gülmem demek.Bir ömür boyu duacınız olurum .Güzel haberlerinizi tüm kalbimle bekliyorum.