kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

CİMER Şikayet İptali Nasıl ve Nereden Yapılır?

CİMER Şikayet İptali Nasıl ve Nereden Yapılır? CİMER Nedir? Açılımı Nedir? CİMER'e Yapılan Şikayet İptal Edilir Mi? CİMER Şikayetimi Nasıl Geri Alırım?

A+
A-

Başbakanlık İletişim Merkezi olarak bilinen BİMER, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesi, başbakanlık kurumunun devre dışı kalmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani kısaca CİMER’e dönüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından koordine edinilen bu platforma internet üzerinden T.C. kimlik numaranız ile şikayet, dilek, istek, görüşlerinizi iletebiliyorsunuz. Bu sayede devlet, devletin ilgili kurum ve görevlileri ile vatandaş arasında bir iletişim kanalı açılmış oluyor. Vatandaş da genelde bu platformu şikayetlerini iletmek için kullanıyor. Peki CİMER’e yapılan şikayetleri geri almak mümkün mü? CİMER’e şikayetler nasıl ve nereden geri alınır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvurusu Nasıl Yapılır?

CİMER Nedir? Açılımı Nedir?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin kısaltması CİMER’dir. Vatandaşın bilgi edinme, dilekçe haklarının kullanılması için oluşturulmuştur. Elektronik ortamda faaliyet gösteren bu sisteme internet üzerinden başvuru yapılabilir. CİMER’le ilgili tüm işlemler İletişim Başkanlığı tarafından koordine edilir. CİMER’e vatandaş şikayetlerini, isteklerini, düşüncelerini iletebilir. Bu başvurular ilgili kurumlara ve görevlilere gönderilir. kamu haber

CİMER’e Yapılan Şikayet İptal Edilir Mi?

CİMER’e her yıl 3 milyondan fazla başvuru yapılmaktadır. Bu başvuru yapan kişiler, başvuruları ile ilgili olarak bilgilendirilir. Gerekli cevap vatandaşa verilmektedir. Ancak bazı vatandaşlar şikayetlerini iptal etmek isteyebilmektedir. Vatandaş gerekse şikayetleri, başvuruları sonuçlandırıldığı için gerekse farklı nedenlerle şikayeti iptal edebilir. Bu sayede devlet ve devlet görevlileri gereksiz yere meşgul edilmez.

CİMER Şikayet İptali Nasıl ve Nereden Yapılır?

CİMER’e yapılan başvuruları iptal etmek için 2 farklı yol bulunur. Bunun ilgili olarak en fazla tercih edilen yöntem ALO 150 CİMER hattını aramaktır. Bu hattı arayarak başvuru numaranızı söyler ve başvurunuzu, şikayetinizi iptal edebilirsiniz.

CİMER şikayet iptal etmenin diğer yolu ise yeni bir başvuru oluşturmaktır. CİMER’e yapılan başvuruyu iptal etmek için, iptal etmek istediğiniz başvurunun tarihi, numarası, konusu gibi bilgileri girerek yeni başvuru yapabilirsiniz. Böylece 2 farklı şekilde şikayetinizi iptal etmiş olursunuz.

Dolandırıldım Ne Yapmalıyım? Nereye Şikayet Etmeliyim?

CİMER şikayetinde isim görünür mü?

CİMER Şikayeti İsimsiz Olmaz, İsimsiz İhbar Olabilir
CİMER’e ihbar başvurusu yapılırken başvuru sahibi tarafından kimlik ve iletişim bilgileri gizlenebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.