kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Memurlara İlave Derece ve Kademe Kazandıran Kadrolar Nelerdir?

Memurlara İlave Derece ve Kademe Kazandıran Kadrolar Nelerdir? Devlet memurlarının eğitim türüne, görev yaptıkları hizmet sınıfına ve unvanlarına bağlı olarak memurluğa başlama seviyelerinde ek derece ve kademe verilebilir. Peki kamu personeline ek derece ve kademe kazandılar kadrolar hangileridir?

Memurlara İlave Derece ve Kademe Kazandıran Kadrolar Nelerdir?
A+
A-

Türkiye’de farklı kurum ve kuruluşlarda görevli binlerce devlet memuru bulunmaktadır. Bu memurların 1. derece yakınları, aileleri de hesaba katıldığında memurları ilgilendiren her konu dolaylı olarak milyonlarca kişiyi ilgilendirmektedir. Özellikle de maaş, kariyer, meslekle ilgili konulara ilgi büyüktür. Bu kapsamda memurlara ek derece ve kademe kazandıran kadrolar da merak edilmektedir. Kamu personelinin eğitim seviyesine göre memurluğa giriş dereceleri belirlenmektedir. Eğitim türüne, görev yaptığı hizmet sınıfına ve kadro unvanına göre de değişiklik görülebilmektedir.

Memurların aldığı eğitimin türü, görev yaptıkları hizmet sınıvı ve kadro unvanlarına bağlı olarak bazı memurların memuriyete başladıkları seviye daha geride bazılarının ise daha ileride olabilir. Tercihiniyap ailesi olarak bu makalemizde memurun görev yaptığı izmet sınıfı ve kadrolarından doları ek derece ve kademe kazandıkları durumlar ineclenecektir. Bu kapsamda binlerce kişinin her yıl sorduğu sorular cevap bulacaktır.

Memura Ek Derece ve Kademe Kazandıran Kadrolar Nelerdir?

Orman muhafaza baş memuru ile memuru, gümrük muhafaza amiri ile memuru unvanına aship kadrolarda görev yapan kişilerin eğtiimlerine göre memurluğa giriş seviyelerine 1 derece eklenmektedir.

Emniyet hizmetleri sınıfındaki kadrolarda ilkokul, ortaokul ve dengi eğitim kurumlarından mezun olup görev yapan kişilerin eğitimlerine göre memurluğa giriş seviyesine 2 derece eklenmektedir.

Emniyet hizmetleri sınıfındaki kadrolarda lise ve denkliği bulunan okullardan mezun olup göreve başlayanların eğitimlerine göre seviyelerine 1 derece ve 1 kademe ilave edilmektedir.

Emniyet hizmetleri sınıfı kapsamındaki kadrolarda yükseköğrenim mezunu olarak çalışan kişilerin eğitimlerine göre seviyelerine 1 derece eklenmektedir.

ek derece memura

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.