kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Memurlara İlave Derece ve Kademe Kazandıran Kadrolar Nelerdir?

Memurlara İlave Derece ve Kademe Kazandıran Kadrolar Nelerdir? Devlet memurlarının eğitim türüne, görev yaptıkları hizmet sınıfına ve unvanlarına bağlı olarak memurluğa başlama seviyelerinde ek derece ve kademe verilebilir. Peki kamu personeline ek derece ve kademe kazandılar kadrolar hangileridir?

A+
A-

Türkiye’de farklı kurum ve kuruluşlarda görevli binlerce devlet memuru bulunmaktadır. Bu memurların 1. derece yakınları, aileleri de hesaba katıldığında memurları ilgilendiren her konu dolaylı olarak milyonlarca kişiyi ilgilendirmektedir. Özellikle de maaş, kariyer, meslekle ilgili konulara ilgi büyüktür. Bu kapsamda memurlara ek derece ve kademe kazandıran kadrolar da merak edilmektedir. Kamu personelinin eğitim seviyesine göre memurluğa giriş dereceleri belirlenmektedir. Eğitim türüne, görev yaptığı hizmet sınıfına ve kadro unvanına göre de değişiklik görülebilmektedir.

Memurların aldığı eğitimin türü, görev yaptıkları hizmet sınıvı ve kadro unvanlarına bağlı olarak bazı memurların memuriyete başladıkları seviye daha geride bazılarının ise daha ileride olabilir. Tercihiniyap ailesi olarak bu makalemizde memurun görev yaptığı izmet sınıfı ve kadrolarından doları ek derece ve kademe kazandıkları durumlar ineclenecektir. Bu kapsamda binlerce kişinin her yıl sorduğu sorular cevap bulacaktır.

Bedelli Askerlik Yapan Memur Görevine Dönebilir Mi? Nasıl Döner?

Memura Ek Derece ve Kademe Kazandıran Kadrolar Nelerdir?

Orman muhafaza baş memuru ile memuru, gümrük muhafaza amiri ile memuru unvanına aship kadrolarda görev yapan kişilerin eğtiimlerine göre memurluğa giriş seviyelerine 1 derece eklenmektedir.

Emniyet hizmetleri sınıfındaki kadrolarda ilkokul, ortaokul ve dengi eğitim kurumlarından mezun olup görev yapan kişilerin eğitimlerine göre memurluğa giriş seviyesine 2 derece eklenmektedir.

Emniyet hizmetleri sınıfındaki kadrolarda lise ve denkliği bulunan okullardan mezun olup göreve başlayanların eğitimlerine göre seviyelerine 1 derece ve 1 kademe ilave edilmektedir.

Emniyet hizmetleri sınıfı kapsamındaki kadrolarda yükseköğrenim mezunu olarak çalışan kişilerin eğitimlerine göre seviyelerine 1 derece eklenmektedir. kamu haber

ek derece memura

Dolu Kadroya Vekalet Eden Memur Ne Kadar Ücret Alır?

İlave bir derece kimlere verilir?

Bir dereceden yararlanabilmek için 15/1/2016 tarihinde memur, 3992a tabi sözleşmeli veya 926’ya tabi askeri personel olunmalıdır.

Yorumlar

  1. Onurcan Avatar Onurcan dedi ki:

    Memur olduk süreç bitmiyor. Kademe kazandıran kadroları öğrenmeye çalışıyoruz.