kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Aile ve Tüketici Bilimleri 2017 2018 Taban Puanları

DGS aile ve tüketici bilimleri bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile aile ve tüketici bilimleri bölümünü kimler tercih edebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS aile ve tüketici bilimleri bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile aile ve tüketici bilimleri bölümünü kimler tercih edebilir, DGS ile yerleşmede kullanılan aile ve tüketici bilimleri en küçük taban puanı kaçtır, en yüksek aile ve tüketici bilimleri taban puanı kaçla kapatmıştır, bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

Dikey Geçiş Sınavı ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar üç farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu puan türlerinden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler. Bu tercihleri yaparken oluşan puanım bir bölüme yeter mi, bu puanla istediğim bölüme girebilir miyim gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması amacıyla biz sizin için taban puanları listeleri hazırlamaya devam ediyoruz. Taban Puanları 

DGS AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ  2018 TABAN PUANLARI

DGS aracılığı ile aile ve tüketici bilimleri bölümlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen ön lisans programı mezunları tercih edebilir.

Aile ve tüketici bilimleri bölümü DGS puanları baz alındığında en düşük 232,22342 taban puan ile tercih edilmiştir. Bu puanla öğrenci alan üniversite Hacettepe Üniversitesi’dir. Bu ortalamada bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Aile ve tüketici bilimleri bölümlerine ait DGS aile ve tüketici bilimleri 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı  En Düşük Puan
Hacettepe Üniversitesi (Ankara) Aile ve Tüketici Bilimleri 232,22342
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.