kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Aksesuar Tasarımı Taban Puanları 2020

2020 DGS Aksesuar Tasarımı taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan Aksesuar Tasarımı puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, Aksesuar Tasarımı DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS Aksesuar Tasarımı taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS Aksesuar Tasarımı Taban Puanları 2020

DGS yerleştirmelerinin yapılmasıyla birlikte bölümlerin kapattıkları puanlar ortaya çıkar ve bu puanlar bir sonraki yıl hazırlanacak olan tercih kılavuzlarına o bölümlerin taban puanları olarak eklenir. Örneklemek gerekirse 2020 X bölümü taban puanları aslında 2019 yerleştirmeleri ile ortaya çıkmış ve fikir vermesi amacıyla kullanılan puanlardır.

Bu noktadan hareket ile 2019 DGS yerleştirmelerinde belli olan puanlara göre oluşturulan DGS Aksesuar Tasarımı taban puanları 2020 listesi aşağıdadır. 2020 Aksesuar Tasarımı DGS puanları arasında bulunan en düşük ve en yüksek taban puanlar ise listenin en tepesi ile en altındaki üniversitelerin puanlarıdır.

DGS AKSESUAR TASARIMI BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Güzel Sanatlar Fakültesi/Aksesuar Tasarımı SÖZ 1 1 248,46236 248,46236

Dikey geçiş sınavına dair ve Aksesuar Tasarımı bölümü hakkında fikir sahibi olmak, DGS’ye veya üniversitelerin bölümlerine ya da tüm bunları içeren konular hakkında aklınıza takılan soruları sormak için tecrübe sahibi üyelerimizin ve yöneticilerimizin bulunduğu forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Metnin içinde yer alan DGS Aksesuar Tasarımı taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişiklik olduğunda ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.