kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Muhasebe ve Finans Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS muhasebe ve finans yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile muhasebe ve finans yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS muhasebe ve finans yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS muhasebe ve finans yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük muhasebe ve finans yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS muhasebe ve finans yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MUHASEBE VE FİNANS YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan muhasebe ve finans yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki muhasebe ve finans yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların muhasebe ve finans yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek muhasebe ve finans yönetimi kontenjanları 2018 yılında 41 olarak belirlenmişti, 2019 DGS muhasebe ve finans yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan muhasebe ve finans yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde muhasebe ve finans yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 181,48805 ile İstanbul Aydın Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan muhasebe ve finans yönetimi bölümü en büyük taban puanı ise 250,59257’dir ve bu puan ile yerleştirme de Başkent Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile muhasebe ve finans yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, muhasebe ve finans yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen muhasebe ve finans yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya muhasebe ve finans yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6206 1 94d030d86d9e53c70e329ca83925971b

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.