kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Tchibo Personel Maaşları 2023 Ne Kadar?

Tchibo Personel Maaşları 2023 Ne Kadar? Tchibo nedir? Ne demek? Kimin? Tchibo çalışma şartları 2023 çalışma saatleri nasıl? Tchibo iş ilanları, personel alımı ve iş başvurusu nasıl yapılır?

A+
A-

Türkiye’de en çok sevilen şeylerden biri de hediyelik eşyalardır. Hem evde sergilenmek için hem iş yerini güzelleştirmek için hem de hediye vermek için binlerce kişi her gün hediyelik eşya almaktadır. Özellikle annelerimiz “incik boncuk” diye tabir edilen hediyelik eşyalara karşı deyim yerindeyse zaaf göstermektedir. Yıllardır “Japon Pazarı” veya ” 1 Milyoncu” olarak  bilinen mağazalar yurt genelinde faaliyet göstermektedir. Binlerce müşteriyi ağırlayan bu mağazaların sattığı ana ürünler de hediyelik eşyalardır. Bu kapsamda sektörde yerel ve uluslararası firma faaliyet göstermektedir. Bu firmalardan biri de “Tchibo” firmasıdır. Tchibo firması uzun yıllardır ülkede hizmet vermektedir. Genellikle hediyelik eşya, ev eşyaları satan firma kahve ürünleri ile de gönüllere taht kurmaktadır. Tchibo ülkede hem mağazaları hem de yaptığı elektronik satışlarla binlerce kişiye ulaşmaktadır. Bu kapsamda önemli bir iş kapısı haline de gelen firma bünyesinde onlarca personel istihdam edilmektedir. Ayrıca firma başarısını sürdürdükçe personel ihtiyacı da artmaktadır. Tchibo firması personel alımlarını 2023 yılında da sürdürüyor. Firmada işe girmek isteyenler, rakip firmada çalışanlar ve işsizler Tchibo personel maaşlarını merak etmektedir. Peki Tchibo nedir? Ne demek? Kimin? Tchibo çalışma şartları 2023 çalışma saatleri nasıl? Tchibo personel maaşları 2023 ne kadar? Tchibo ilanları, personel alımı ve iş başvurusu nasıl yapılır?

LC Waikiki Personel Maaşları Ne Kadar?

Tchibo Nedir? Ne Demek? Kimin?

Firmanın hikayesi 1949 yılına kadar uzanmaktadır. Max Herz ve Carl Tchilling-Hiryan isimli iki girişimci posta yolu ile kahve satışına başladı. Daha sonra da açtıkları bir işletme ile bugünkü Tchibo firmasının temellerini atmış oldular. Tchibo kelimesi “Tchilling” ve “bean” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. Anlamı ise kahve çekirdeğidir. Daha sonra çıkan dergi, 9 farklı kahvenin harmanlandığı kahve gibi özel ürünler ortaya çıktı. Kahve tadım dükkanlarının yanı sıra reklam kampanyaları ile de Almanya’da çok ses getirdi. Kahve ile ilgili her ürünün altında imzası olan firma açtıkları fabrikalar ile de önemli bir aktör haline geldiler. Kahve ürünlerinin yanı sıra kahve ekipmanları da satan firma kısa sürede Avrupa’ya daha sonra dünyaya yayılmaya başladı. Kahvenin yanı sıra sigorta ve çiçek sektörüne de giren firma mücevher ürünleri ile de sektörde öncü haline geldi. Firma Türkiye pazarına 2005 yılında girdi. Tek makine ve 3 farklı kahve çeşidi hazırlayabilen ürünü ile adından söz ettirdi. 2006 yılında İstanbul’da ilk mağazasını açan firma daha sonra Ankara’da şube açtı. 2016 yılında ülkedeki 10. yılını kutlayan firma günümüzde başarılı faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tchibo Çalışma Şartları 2023 Çalışma Saatleri

Uluslararası bir firma olan Tchibo da çalışma şartları oldukça iyidir. Uluslararası standartlarda müşterilerine hizmet sunan firma personellerine sunduğu şartlarla da öne çıkmaktadır. Bu kapsamda personeller için belirlenen günlük çalışma süresi 8 saattir. Bu süre zarfında personeller yemek molası, su molası, ihtiyaç molası gibi molalar da kullanabilir. Firma şubeleri sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar hizmet verdiği için vardiya sistemi uygulanmaktadır. Bu kapsamda bazı personeller sabah işletmeyi açıp öğleden sonra çıkarken bazı personeller de öğlen işe gelip işletmeyi kapatırlar. Hangi personelin hangi saat dilimlerinde çalışacağına mağaza müdürü karar verir. Ayrıca firmada personeller haftanın 6 günü çalışırlar ve 1 gün izin kullanırlar. 1 yıllık hizmet süresini dolduran personellerin 14+2 günlük yıllık izin hakları bulunur. Yoğunluğun fazla olduğu günlerde personellerden fazla çalışmaları istenebilir. Bu ek mesailer için ödeme yapılmazken fazla çalışma süreleriniz doğrultusunda işe geç gelmenize olanak sağlanır.

Tchibo Personel Maaşları 2023

Firmada uygulanan maaş politikasının merkezinde asgari ücret bulunmaktadır. Türkiye’de 2023 yılı için belirlenen asgari ücret tutarı 8506 TL’dir. Firmada yeni işe başlayan personeller asgari ücretten bir miktar daha yüksek maaş alır. Bu noktada deneyimsiz Tchibo personel maaşları 2023 9 bin 200 TL’dir. Deneyimli personellerin maaşları ise 10 bin 500 TL civarındadır. Personellere yemek kartı verilmekte ve yol masrafları karşılanmaktadır. Ayrıca prim sistemi de uygulanmaktadır. Satış hedeflerine ulaşan personeller maaşlarının 1/4’ü kadar prim alabilirler. Primle birlikte maaşlar oldukça yükselmektedir.

Tchibo İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Firmada işe girmek isteyen personellerin başvurabileceği birkaç yol bulunmaktadır. Personeller firmanın resmi internet sitesine girerek insan kaynakları bölümünden CV oluşturarak iş başvurusunda bulunabilir. Ayrıca kariyer sitelerinden de firmanın iş ilanlarına başvuru yapılabilir. Son olarak mağazalara giderek iş başvuru formu doldurabilirsiniz. Başvurunuz dikkate alındığında mülakata çağrılırsınız. Ayrıca mağazada çalışan bir personelin size kefil veya referans olması da oldukça önemlidir. Başvurunuz yeterli bulunursa işe alınabilirsiniz.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Japan Tobacco International (JTI) Personel Maaşları Ne Kadar?

Tchibo nun anlamı nedir?

Markanın kurucusu Max Herz ve Carl Tchilling Hiryan. Tchibo kelimesi, Tchilling isminin ilk hecesinin, Almanca çekirdek anlamındaki “Bohnen” kelimesinin ilk hecesiyle birleşiminden yaratılmış.

Yorumlar

  1. Eyüp Ensar Avatar Eyüp Ensar dedi ki:

    Depo elamanı 05300943357