Taban Puanları

DGS Teknoloji ve Bilgi Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS teknoloji ve bilgi yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS TEKNOLOJİ VE BİLGİ YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan teknoloji ve bilgi yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki teknoloji ve bilgi yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların teknoloji ve bilgi yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek teknoloji ve bilgi yönetimi kontenjanları 2018 yılında 4 olarak belirlenmişti, 2019 DGS teknoloji ve bilgi yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan teknoloji ve bilgi yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde teknoloji ve bilgi yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 249,43695 ile Başkent Üniversitesi’ne (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile teknoloji ve bilgi yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, teknoloji ve bilgi yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen teknoloji ve bilgi yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya teknoloji ve bilgi yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6257 1 2d2756337572b167fb496de727062707

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu