kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DHMİ KPSS 2018/2 Lisans Atama Taban Puanları

Merkezi atama olan KPSS 2018/2 içinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) lisans atama taban puanları kaçlardadır, DHMİ’ye hangi bölüm mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik kodu ile atanabilir, DHMİ’ye lisans için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan DHMİ atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Kamuda memur yani kamu personeli olabilme hayali kuran adaylar kamu personeli seçme sınavına (KPSS) girdiler ve aldıkları puanları neticesinde KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda yol göstermesi, fikir vermesi için derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz lisans mezunlarının DHMİ yani Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne yerleştiği kadrolara ait DHMİ KPSS 2018/2 lisans atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 DHMİ LİSANS ATAMA TABAN PUANLARI

DHMİ’ye merkezi atamalar içinde birçok farklı nitelik kodu ile başvuru yapılabilir ve bunlardan birisi herhangi bir lisans programı mezunu olma şartı taşıyan 4001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğerleri ise aşağıda yer alan tabloda bulunan bölümlere ait nitelik kodlarıdır.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde lisans mezunlarının tercih etme şansı olan DHMİ kadroları için toplamda 217 kontenjan vardı. Bu kontenjanların 102 tanesi herhangi bir lisans mezunu olma şartını barındıran 4001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken diğer 115 tanesi de farklı bölümlere ayrılan kontenjanlara ait nitelik kodları ile tercih edilebilmekteydi. Bu kontenjanlar içinde Apron Memuru, Arff Memuru, Memur gibi unvanlara ait kadrolar bulunmaktaydı.

Lisans mezunlarının başvurabileceği tüm bu DHMİ kontenjanlarının atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Arff Memuru) (Van) 70,955 puan ile yapıldığı görünmektedir. Lisans mezunlarının yerleşebildiği DHMİ kontenjanları içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Mühendis) (Ankara) 99,994 puan ile yapıldığı görünmektedir. Lisans mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile DHMİ kadrolarına yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Lisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, DHMİ ve diğer kurum ilanları ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer alan bilgiler, veriler ve DHMİ KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait lisans mezunu taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ölçme, seçme ve yerleştirme merkezinin yapacağı duyurular geçerli olacağı için kurumun resmi internet sitesini ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** DHMİ atama taban puanları listesinde yer alan bazı özel kadrolar için farklı nitelik kodları şartları, özel koşullar da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu özel koşulları incelemek için TIKLAYABİLİRSİNİZ

*** Lisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, lisans mezunları için ayrılan kadroların tamamı için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

dhmi lisans kpss 2018 2 atama taban puanlari

dhmi 2018 2 kpss lisans atama taban puanlari

dhmi lisans 2018 2 kpss atama taban puanlari

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.