Maaşlar

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı (Servis Görevlisi) 2023 Maaşı Ne Kadar?

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanlığı nedir? Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanı nasıl olunur? Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanı ne iş yapar? Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanı 2023 yılı maaşı ne kadar?

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı Maaşı 2023 Ne Kadar?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı (Servis Asistanlığı) Nedir? 

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanlığı Halkbank personel rejiminde tanımlanan bir görevdir. Bu görev için gerçekleştirilen alımda başarılı olan adaylar servis görevlisi unvanıyla Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanlığı görevine başlamaktadırlar. Bu unvan ile anılmakla birlikte bankada yapılacak en temel görev olarak servis görevlisi unvanında mesleğe adım atan adaylar üç yılda bir unvan yükselme sınavlarına katılabilir ve unvanlarını yükseltebilirler. Ancak bu unvan yükselmesi tek başına bir görev yükselmesi anlamına gelmemektedir. Unvan değişse dahi şubenin ihtiyacına göre görevlerin aynı kalması mümkün olmaktadır.

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanlığı görevine ve servis görevlisi unvanına dair daha detaylı bilgilere meslek tanıtım çalışmalarımızda aşağıdaki yönlendirmeler aracılığı ile erişebilirsiniz;

 

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanı Nasıl Olunur?

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanlığı görevine girmek isteyen adayların Halkbankın belirleyeceği genel ve özel başvuru şartlarını taşıyor olmaları kaydıyla açılan sınava başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu sınava başvuru için adayların lisans programlarından mezun durumda olmaları gerekir. Ancak adaylardan KPSS A grubu ya da KPSS B grubu oturumlarından herhangi bir puan almış olmaları beklenmemektedir. 

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanlığı görevi için gerçekleştirilecek olan sınava başvuruda bulunmak isteyen adayların ikamet şartını da sağlıyor olmaları lazımdır. Bankanın personel istihdam edeceğini ilan ettiği illerde ikamet etmeyen adayların Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanlığı yazılı sınavına başvuru yapmaları mümkün olmayacaktır.

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanlığı görevine girmek isteyen adayların Halkbank tarafından düzenlenecek olan yazılı sınavda ve sonrasında gerçekleştirilecek olan sözlü mülakatlarda başarılı olmaları gerekir. Yazılı sınavda adaylara Genel Yetenek alanından elli adet soru yöneltilmektedir. Adayların bu 50 soruyu yanıtlamaları için sahip oldukları süre ise 50 dakikadır. 

Adayların yazılı sınavda başarılı olabilmeleri için almaları gereken en düşük puan 60 puandır. Bu puanın altında kalan adaylar başarısız sayılacaklardır. Bunun yanında adayların mesleğe alınacak aday sayısının alım yapılacak illerdeki ihtiyacın dört katı kadar aday arasında yer almaları sözlü mülakatlara katılabilmeleri için şarttır. Banka tarafından düzenlenecek olan sözlü mülakatlar neticesinde başarılı sayılan adaylar Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanı görevi ile servis görevlisi unvanı altında bankada çalışmaya başlamaktadırlar.

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanı Görev Yeri Neresidir?

Halkbank Banko Hizmetleri (Servis) Asistanı olarak bankaya girmeye hak kazanan adayların görev yerleri Halkbank’ın ülkenin her yerinde kurulu bulunan şubeleridir. 

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı (Servis Asistanlığı) 2023 Yılı Maaşı Ne Kadar?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı (Servis Asistanı) olarak bankada çalışmaya başlayan bir meslek mensubunun aylık ortalama maaşı yaklaşık olarak 14000 TL dolaylarına rast gelmektedir. Bu tutar aylık bazda daha düşüktür. Ancak meslek mensuplarının aldıkları çift maaş vb. ödemeler ile aylık ortalama olarak ellerine geçen tutar bu şekildedir.

*Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Servis Görevlisi maaş tutarı vergi dilimi gibi kesintiler ve kişiden kişiye farklılaşabilen ek ödemeler dikkate alınmaksızın belirtilen yaklaşık tutarlardır. 

HALKBANK Meslekleri

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Servis Görevlisi mesleğine dair merak ettiklerinizi sormak ve sınavlarına dair bilgiler almak için FORUM sayfamızı takip edebilirsiniz. 

Banka asistanı nedir?

Gişede bulunmak, hesap açıp kapatan, havale, EFT, para yatırma ve para çekme, çek ve senet işlemleri ve daha çok sayıdaki banka işlemlerini gerçekleştirmektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu