KPSS Taban Puanları

Dış Ticaret KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 dış ticaret atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 DIŞ TİCARET ATAMA TABAN PUANLARI

Dış ticaret mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri dış ticaret ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 1145 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre dış ticaret mezunlarının başvurabileceği 4 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3 tanesi 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken geri kalan kadrolar ise 1145 kodlu yani dış ticaret ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği kadrolara aitti.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans dış ticaret mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 89,852 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık dış ticaret KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

 

kpss 2019 1 dis ticaret atama taban puanlari

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 dış ticaret atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu