Dış Ticaret KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 içinde dış ticaret atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, dış ticaret kontenjanları 2019/1 içinde en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, dış ticaret atamaları 2019/1 içinde kaç kontenjan ile gerçekleşti, dış ticaret mezunlarının girebildiği kadrolara ait nitelik kodları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 dış ticaret atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 DIŞ TİCARET ATAMA TABAN PUANLARI

Dış ticaret mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri dış ticaret ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 1145 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre dış ticaret mezunlarının başvurabileceği 4 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3 tanesi 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken geri kalan kadrolar ise 1145 kodlu yani dış ticaret ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği kadrolara aitti.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans dış ticaret mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 89,852 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık dış ticaret KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

Memur alımları, dış ticaret bölümü, KPSS, DGS gibi merkezi sınavlar ve bunlar gibi her konuda aklına takılanları forum saylarımıza gelerek sorabilir ve cevaplar alabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 dis ticaret atama taban puanlari

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 dış ticaret atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartlara bakmak için:

KPSS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR KODLARI

Dış ticaret ve diğer tüm önlisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca önlisans mezunları için ayrılan kadroların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMALAR İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS KADROLARI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.