kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2018 YKS tercih sonuçlarına göre ortaya çıkan doğalgaz ve tesisatı teknolojisi taban puanları 2019 listesi nasıldır, doğalgaz ve tesisatı teknolojisi sıralama sayıları kaç binlerdedir, doğalgaz ve tesisatı teknolojisi başarı sıralamaları 2019 açıklandı mı, hangi zaman diliminde açıklanabilir gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2018 YKS tercih sonuçlarına göre ortaya çıkan doğalgaz ve tesisatı teknolojisi taban puanları 2019 listesi nasıldır, doğalgaz ve tesisatı teknolojisi bölümü hangi puan türü ile tercih edilebilir, 2019 yılı için oluşacak olan doğalgaz ve tesisatı teknolojisi puanları içinde bulunmakta olan en küçük ve en büyük puanlar kaçtır, doğalgaz ve tesisatı teknolojisi sıralama sayıları kaç binlerdedir, doğalgaz ve tesisatı teknolojisi başarı sıralamaları 2019 açıklandı mı, hangi zaman diliminde açıklanabilir gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) Türkiye genelinde yapılmakta olan neredeyse tüm merkezi sınavları düzenleyen, yürüten kurumdur ve bu sebeple yükseköğretim kurumları sınavı (YKS) adını taşımakta olan üniversiteye giriş merkezi sınavını da ÖSYM düzenlemektedir. Ortaöğretim kurumu/lise mezunu adaylar YKS’ye girip tercih etmeyi düşündükleri bölümü ilgilendiren puan türünde o bölüme yeterli olacak kadar puan veya bir başka değişken olan sıralama sayısına sahip olmaya çalışırlar.

Yukarıda bahsi geçen yetecek puan veya sıralama ise her yıl değişkenlik gösterebilmektedir fakat ÖSYM her yıl, bir önceki sene yapılan yerleştirme sonuçları üzerinden tercihlerde fikir vermesi, yol göstermesi için YKS tercih kılavuzu hazırlamaktadır. İşte bu şekilde hazırlanacak olan 2019 YKS tercih kılavuzunda yer alacak taban puanları ve başarı sıralamaları rakamlarını 2018 yerleştirme sonuçlarına göre bizler tüm bölümler için hazırlamaya devam ediyoruz.

DOĞALGAZ VE TESİSATI TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

Doğalgaz ve tesisatı teknolojisi adını taşıyan bölüm 2 yıllık bir lisans programıdır ve adaylar bu tip önlisans programlarına yerleşebilmek için YKS içinde yer alan temel yeterlilik testi (TYT) kısmını çözerek TYT puan türünden yeterli puan almalıdırlar çünkü 2 yıllık tüm bölümler gibi doğalgaz ve tesisatı teknolojisi bölümü de TYT puan türü ile tercih edilebilmektedir.

Doğalgaz ve tesisatı teknolojisi başarı sıralamaları ÖSYM veya diğer bir ilgili kuruluş YÖK henüz hiçbir bölümün sıralama rakamlarını açıklamadığı için yazımızda şu an yer almamaktadır. ÖSYM veya YÖK Atlas siteleri içine kurumlar bu rakamları yükledikleri anda doğalgaz ve tesisatı teknolojisi başarı sıralaması rakamlarını sizin için yazımıza ekleyeceğiz, bu da sanıyoruz ki önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşecektir. (EKLENDİ)

2018 YKS tercihleri için ayrılan doğalgaz ve tesisatı teknolojisi kontenjanları 35 olarak belirlenmişti, 2019 doğalgaz ve tesisatı teknolojisi kontenjanları da muhtemelen buna yakın bir sayıda olacaktır.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yapılan yerleştirmeler sonucu oluşan doğalgaz ve tesisatı teknolojisi puanları içinde yer alan en düşük ve en yüksek taban puanlara baktığımızda bilinen en küçük puan ile yerleştirmenin 211,8699 puan ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne yapıldığı görülmektedir. Bölüme en büyük puan ile yerleştirmenin de 224,62233 puan ile Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne olduğu görülmektedir. Adaylar 2019 yılında bu iki puan arasında bir TYT puanı elde ederlerse muhtemelen doğalgaz ve tesisatı teknolojisi bölümünü kazanmaya hak kazanacaklardır.

Doğalgaz ve tesisatı teknolojisi 2019 taban puanları olarak oluşturulan listenin tamamını sizin için hazırladığımız tabloda, yazımızın en alt kısmında bulabilirsiniz.

ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlar ve yerleştirmeler, üniversiteler, üniversite bölümleri ve bunlar gibi tüm konularda sorularınızı sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübe sahibi yöneticileri ve üyeleri ile sizleri bekliyor.

* Doğalgaz ve tesisatı teknolojisi 2019 taban puanlarını adını verdiğimiz liste ve YKS ile ilgili verdiğimiz diğer bilgiler ÖSYM’nin sitesinde yer alan dokümanlar, kılavuzlar içinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte biz yazımızı güncellemeye çalışacak olsak da sizler tüm bu işlerden sorumlu olan ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki duyuruları düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getiriniz.

DOĞALGAZ VE TESİSATI TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ  Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi     224,62233 1205025
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi     212,59943 1384222

5858 1 b572412c520752af2f5bb83f45644b6d

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.