Evde Sabun Paketleme İşi Nedir? Nasıl Yapılır? Para Var Mı?

Evde Sabun Paketleme İşi Nedir? Nasıl Yapılır? Para Var Mı? Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar Evde Sabun Paketleme İşinde Para Var Mı? Kazancı Ne Kadar?

A+
A-

Özellikle Yeni Tip Koronavirüs Salgını sonrasında hijyen ve temizlik konuları yeniden önem kazandı. Temizliğe verilen önem artınca temizlik ürünlerine, hijyen malzemelerine de talep arttı. Özellikle sabun tüketimi Türkiye’de iki katına çıktı. Bu nedenle sabun üretimi, sabun paketleme, sabun satış işlerine ilgi ve bu işlerde yoğunluk arttı. Sabun işi büyüyünce evde sabun kesen ve paketletleyenler de önemli iş hacmine ulaştı. Peki evde sabun paketleme işi nedir? Nasıl yapılır? Evde sabun paketleme işi veren firmalar nelerdir? Evde sabun paketleme işinde para var mı?

Evde Sabun Paketleme İşi Nedir? Nasıl Yapılır?

Ev ekonomisine destek olmak, masraflarını çıkarmak, boş zamanını değerlendirmek isteyenler için bu iş oldukça mantıklıdır. Üstelik kazanılan para da insanlara çekici gelmektedir. Sabun paketleme, sabun kutulama işine ilgi büyüktür. Sabun üreticileri, atölyeler ürettikleri sabunları kesecek, süsleyen, paketleyecek, kutulayacak kişilere ihtiyaç duyar. Bunun için personel istihdam etmek yerine evinden bu hizmeti veren kişilerle anlaşır. Bu kişiler tanıdık, eş-dost olabileceği gibi çalışmak isteyen, para kazanmak isteyen kişiler de olabilir.

Vatandaş ile üretici, atölye sahibi konuşup anlaşır. İşin hacmi, kazanılacak para konusunda el sıkışıldıktan sonra işler başlar. Üretici sabunları bu işi yapan vatandaşın evine gönderir. Kutularıyla birlikte sabunları alan vatandaş bu kutulama veya paketleme işini gerçekleştirip zamanı gelince üreticiye geri teslim eder.

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar

“Evde sabun paketleme işi yapmak istiyorum, Ankara’da, İstanbul’da, Amasya’da, İzmir’de, Kayseri’de nerede iş bulabilirim?” sorusunu soran kişiler yoğun araştırma yapıyor. Sabun paketleme işi veren firmalara ulaşmanın birden çok yolu var. Öncelikle bu yazının altında yer alan yorum kısmına iletişim bilgilerinizi yazıp işin sizin ayağınıza gelmesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca internetten, sosyal medyadan araştırma yaparak bu işi veren firmaları araştırabilir ve iletişime geçebilirsiniz. Son olarak bu işi yapan kişileri bularak onlardan iş isteyebilirsiniz. Ayrıca zaman zaman İŞKUR bünyesinden de bu ve benzeri işlere yönelik ilanlar çıkabilir. Bu nedenle İŞKUR’a kayıt olmayı ve iş ilanlarını incelemeniz faydalı olabilir.

Evde Sabun Paketleme İşinde Para Var Mı? Kazancı Ne Kadar?

Günümüzde aklınıza gelen her işi yaparak para kazanmanız mümkündür. Burada asıl nokta yapacağınız anlaşmadır. Evde sabun paketleme işi veren firmalarla veya kişilerle anlaşırken ücreti konuşmalısınız. Sizin için en kazançlı anlaşmayı yapıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin sabun başına 50 kuruşluk bir anlaşma yapıp günde birkaç yüz sabun paketleyerek aylık 2-3 bin TL civarında para kazanabilirsiniz. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Merve uçar dedi ki:

    Sabun paketleme işi yapmak istiyorum geri dönüş yaparsanız sevinirim İstanbul pendikte oturuyorum paketleme işi elimden geleni yaparım