kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gemi Makineleri İşletme KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 içinde gemi makineleri işletme atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, gemi makineleri işletme kontenjanları 2019/1 içinde en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, gemi makineleri işletme atamaları 2019/1 içinde kaç kontenjan ile gerçekleşti, gemi makineleri işletme mezunlarının girebildiği kadrolara ait nitelik kodları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 gemi makineleri işletme atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME ATAMA TABAN PUANLARI

Gemi makineleri işletme mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri gemi makineleri işletme ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 3311 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre gemi makineleri işletme mezunlarının başvurabileceği 3 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3 tanesi 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken 3311 kodlu yani gemi makineleri işletme ve türevi bölüm mezunlarının başvurabileceği özel kadro bulunmamaktaydı.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans gemi makineleri işletme mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 90,086 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık gemi makineleri işletme KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

kpss 2019 1 gemi makineleri isletme atama taban puanlari

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 gemi makineleri işletme atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartlara bakmak için:

► KPSS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR KODLARI

Gemi makineleri işletme ve diğer tüm önlisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

► KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca önlisans mezunları için ayrılan kadroların hepsine göz atmak için:

► KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMALAR İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS KADROLARI

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.